Magyarország 1917. évi ifjusági mezei futóbajnoksága

Csapatbajnok: FTC 29 pont. Egyéni bajnok: Erdélyi Mihály FTC

Vasárnap délelőtt 11 órakor rendezte a MASz. Magyarország 1917. ifjusági mezei futóbajnokság az Üllői-uti vámnál. Táv. kb. 5 km. volt. A 200 főnyi közönség jelenlétében lezajlott versenyben három egyesület (FTC, MTE, MTK) 28 futót indított.

A küzdelemből az FTC futói kerültek ki győztesen, megnyervén ugy a csapat, mint az egyéni bajnokságot. Győzelmük megérdemelt volt, a legnagyobb gárdával és legszorgalmasabban készültek a bajnokságra. Az idén tréningbe lépett sok uj atléta fényesen bevált és nekik köszönheti az FTC győzelmét.

Három idei kezdő – köztük az egyéni győztes is – szerepelt a csapatban. Ez mindennél jobban dicséri a klub munkáját. Az MTE futókon meglátszott, hogy eddigi fölényükben bizakodva nem készültek kellő komolysággal a versenyre, míg az MTK futói csak alkalmi mezei futóknak bizonyultak.

A verseny erős tempóval kezdődött s Kaiser, Bátory, Erdélyi, Magyar, Zirner, Harmat és Kramer voltak kezdetben az élen. A mezőny későbben fokozatosan elnyult, Magyar, majd Harmat, végül Zirner és Bátory is leszakadtak az együtt haladó Kaiser, Kramer és Erdélyi csoporttól. Az utolsó méteren a három futó finishbe fog, először Kramer, majd Kaiser lankad, míg Erdélyi az utolsó 200 méteren előnyét 25 méterre növelve győzött Kaiser ellen, akit Kramer szintén 25 méterre követett.