Az FTC junior és ifjusági versenye

Az FTC junior és ifjusági versenyét március hó 23-án tartotta szép időben alkalmas terepen élénk érdeklődés mellett. Feltűnést keltett az MTK. és a KAOE. csapatainak távolmaradása. A junior-csapatversenyt a MAC. csapata küzdelem után biztosan nyerte az MTE. team ellen.

Egyénileg Némethy Jenő az FTC. kiváló középfutója győzött nagy fölénnyel, s oly impozáns stílusban, hogy a bajnokságban is számolni kell vele, az egyéni elsőség szempontjából.

Az ifjúsági junior-verseny az FTC. csapatának óriási fölényű győzelmét hozta az MTE. együttes ellen. A fölény oly nagy volt, hogy még az FTC. második öt futója is jobb pontszámot ért el az MTE. öt legjobbjánál.

Az egyéni elsőséget Buday a MAC. szép reményekre jogosító versenyzője ragadta magához, fölényes győzelmet aratva. Teljesítménye határozottan jónak mondható. A nyílt junior-verseny kb. 6000 m-es, az ifjúsági kb. 4800 m-es távon folyt le.

Részletes eredmény a következő:
Nyílt junior-verseny: Győztes: Némethy Jenő (FTC). Idő: 22 p. 47 mp. II. Rozsnyay Ferenc (MAC) kb. 230 m-el, 23 p. 35 mp. III. Fonyó Márton (MTE) kb. újabb 70 m-el 23 p. 52 mp.

Csapatgyőztes: MAC (Rozsnyai, Hennel, Kaposi, Hámos, Eötvös) 2+5+6+8+9= 30 pont. II. MTE. (Fonyó, Kayser, Zalai, Nánai, Hochaus) 3+4+7+10+11=35 pont. III. FTC. 1+12+13+14+16= 56 pont.

Ifjúsági junior-verseny:
Győztes: Buday Elemér (MAC) Idő: 19 p. 08.4 mp. II. Nemes Imre (FTC) kb. 100 m-el, 19 p. 30 mp. III. Richter Kálmán (FTC) kb. újabb 28 m-el, 19 p. 35 mp.

Csapatgyőztes: FTC. (Nemes, Richter, Szolják, Sárosdy, Radnay) 2+3+4+5+6=20 pont. II. MTE. 7+11+12+13+14= 57 pont.