Nyugat-magyarországi mezei futóbajnokság

Székesfehérváron mult hó 27-én rendezték meg a nyugat-magyarországi 1919. évi mezei futóbajnokságot. A versenyt, melyet esős időben futottak le, a SzTC csapata nyerte meg óriási fölénnyel. Egyéni győztes Bernáth Pál lett. A verseny távja kb. 9 kilométer volt.

A részletes eredmény egyébként a következő:
I. SzTC csapata: 1+2+3+5+6= 17 pont
II. SzDV. csapata 4+8+9+10+13=44 pont

Egyénileg:
1. Bernáth Pál (SzTC.) kb 200 méterrel, idő 32 p. 49 mp., 2. Kovács István (SzTC.) 3. Varga Ferenc (SzTC.) 4. Pingicer Béla (SzDV) 5. Fülöp József (SzTC) 6. Kenessei Béla (SzTC) 7. Szekeres István (SzTC) 8. Vendég János (SzDV) 9. Dittrich Nándor (SzDV) 10. Fogl László (Sz. Előre) 11. Schercsik József (Sz. Előre) 12. Gibba Lajos (SzDV) 13. Bay László (SzTC), 14. Veszprémi János (SzTC) 15. Kern Ferenc (Sz. Előre) 16. Turzó Kálmán (Sz. Előre) 17. Mayer Ferenc (SzDV) 18. Ipsits József (SzTC.)