Magyarország mezei futóbajnokságai

Szenior csapatbajnok: MTE. Egyéni bajnok: Bese József (MTE) – Ifjúsági csapatbajnok FTC– Egyéni bajnok: Brausz Károly (FTC)

A kis Rákoson, az Üllői-úti vám környékén mintegy 1000 főnyi közönség jelenlétében zajlott le a verseny, a melynek színhelyét csak az utolsó napokban jelölte ki a MASz.

Választása sikerült volt, mert a bajnokságokat simán, minden zavaró incidens nélkül futották le a versenyzők. A közönség is jól járt, mert a verseny tekintélyes részét láthatta. Különösen a szenior bajnokságra áll ez, a melynek hol az első 2.5 km-t teljesen a nézők előtt futották és a verseny további részé is ismételten futottak el a versenyzők a közönség előtt.

Sorrendben az ifjúsági bajnokság sorsa dőlt el előbb. Általában a várakozásnak megfelelően folyt le. Az FTC a tőle megszokott fölénnyel győzött. Ötödik futója is csak a hatodik helyen végzett.

A helyezéséért, mint előre jeleztük az MTE, MTK és ESC nagy küzdelmet vívtak és végül a fenti helyezésével került a negyedik helyre. Az egyéni helyezéseknél Brausz Károly FTC győzelme és Kaltenekker Béla FTC második helye a papírformájának megfelelt. Ellenben Trampits Ernő FTC és Theisz József MTE a szokottnál gyengébben futottak.

A szenior bajnokságáért az MTE, MTK és MAC nagy küzdelmet vívtak. A verseny minden fázisában izgatóan érdekes volt. A táv első felében alig volt a csapatok között egy-egy pont különbség. Például a hetedik kilométerben a pontarány a következő volt: MTE 44, MTK-MAC 45-45 pont.

Bese József diktálta kezdettől a tempót. Grosz István csak három és fél kilométerig tudott vele menni, akkor oldal nyilallást kapott, ami tempója csökkentésére késztette. Innen Bese elhúzva tőle biztosan haladt az egyéni győzelem felé. Grosz pillanatnyi rosszul léte biztos egyéni vereségében került, de veresége az MTK csapat vereségét is jelentette.

Állandóan a 3-5 helyen futott Krausz Béla és végül jó negyedik lett. Garai Sándor a táv első felén a hatodik helyen feküdt, később pedig nagyszerűen futva a harmadik helyre futott fel és ott is finiselt. Lovass Antal és Korének János MAC csak a táv feléig bírták jól az iramot. Mindkettő a 3-4 helyről fokozatosan csúszott hátrább, hogy végül Rozsnyaival együtt a 9-11 helyet foglalták el.

Ellenben Hennel Emil kezdetben a 13-ik helyen feküdt és onnan javult fel a 8-ik helyre. Löbl József mindvégig egyenletesen futva jól megérdemelt ötödik lett. Garai Ferenc, Csitbay József a táv második felén javítottak pozíciójukon a MAC rovására.

Általában az MTE és MTK futói jól bírták a 12 km-es távot, míg a MAC-nak hosszú volt.
Verseny után Király Pál az ESC lelkes futója rosszul lett, de csakhamar magához tért.

Részletes eredmény:
Szenior bajnokság. Táv kb 12 km
Bajnok Bese József MTE. 43 p. 53.4 mp. 2 Grosz István MTK 45 p. 10 mp. 3. Garai Sándor MTK 45 p. 19 mp. 4. Krausz Béla ESC 5. Löbl József MTK. 6. Garai Ferenc MTE, 7. Csitbay József MTE. 8. Hennel Emil MAC, 9. Korének János MAC 10. Rozsnyai Kálmán MAC. 11. Lovass Antal MAC 12. Király Pál ESC 13. Fonyó Márton MTE. 14. Kaiser János MTE 15. Kaposi Zoltán MAC 16. Vogel Antal MTK. 17. Schlesinger. (Salgo) Imre MTK, 18. Hartay Endre ESC 19. Harmath Gyula SzTC. 20. Baráth Pál SzTC 21. Klein József MTE 22. Salamon Ferenc MTK 23. Ehrenfeld Samu MTK, 24. Vailok Béla MTE 25. Kovács István SzTC 26. Braun Lajos ESC, 27. Baum Samu ESC 400 m. nyerve, 50 m. harmadik 90 m. negyedik 130 m. ötödik. A győztes után 5 percen belül 14 futó érkezett be.

Csapat bajnokság Bajnok MTE 1+6+7+13+14=41 pont. 2. MTK 2+3+5+16+17=43 pont 3. MAC 8+9+10+11+15=53 pont 4. ESC 4+12+18+27+28=87 pont Az SzTC csapata feladta. 38 induló 27 befutó.

Ifjúsági bajnokság táv. kb 4800 m
Bajnok Brausz Károly FTC 17 p. 15 mp. 3. Cséflay Sándor MTE 17 p. 19 mp. 4. Neuwelt Imre FTC 5. Rózsa Tibor FTC 6. Trampits Ernő FTC. 7. Theisz József FTC 8. Kiss Ferenc FTC 9. Molnár Sándor FTC 10.Róth István MTK, 11. Muskát László MTK, 12. Bajkardt Ferenc MTE 13. Vogel János ESC. 14. Fisli Ferenc ESC. 17. Goschy Ferenc FTC 18. Braun Ernő ESC 19. Pauschert István 20. Kozma Géza MTK 21. Leichtág József MTK. 22. Fischer Ferenc ESC 23. Jiska Jenő ESC. 24 Száraz László MTK 25. Knopp Miklós FTC 26. László Miklós MTE 27. Fehér Ferenc MTE 28. Farkas Imre MTK Indult 38, befutott 34 futó. 100 m. nyerve. 20 m. harmadik 50 m. negyedik. Időérmet nyertek még a 28-ik beérkezettig bezárólag.

Csapatbajnokság Bajnok FTC 1+2+4+5+6=18 pont, 2. MTE 3+7+12+24+26= 72 pont 3. MTK 10+11+18+20+21=80 pont. 4. ESC 13+14+15+16+22=80 pont 5 FTC 99 pont