Franciaország megszállással fenyegeti Németországot

Páris, julius 11.
(Havas-ügynökség) Spából jelentik:

A németek julius 9-én délelőtt 11 óra 15 perckor írták alá a lefegyverzésre vonatkozó megállapodást, azzal a tiltakozással azonban, hogy a versailliesi békeszerződésnek semmiféle határozmánya nem kötelezi arra, hogy ujabb területek megszállásába belenyugodjanak, kivéve, ha a jóvátételre vonatkozó határozmányoknak nem felelének meg. (M. T. I.)

Páris, julius 11.
(A M. T. I. kiküldött tudósítójának szikratávirata)

A párisi lapok jórésze a spái értekezletnek lefegyverzés ügyében elért eredményét Millerand erélyes fellépésének tulajdonítják, aki inkább belement abba, hogy a 100,000 főre való végleges létszámcsökkentést későbbre halasszák, de ragaszkodott ahhoz, hogy jegyzőkönyvbe vegyék azt a fenyegetést, hogy nemteljesítés esetén a Ruhr-vidéket, vagy Németországnak valamelyik más vidékét a szövetségesek megszállják.

Páris, julius 11.
(A M.T.I. szikratávirata)

Millerand miniszterelnököt keddre várják vissza Spából Párisba.

Páris, julius 11.
(A M.T.I. szikratávirata) Spából jelentik:

Az értekezlet szombati ülése előtt a legfelső tanács ülést tartott, amelyen az orosz-lengyel ügyet tárgyalta.

London, julius 11.
(A M.T.I. szikratávirata a budapesti rádió-állomás utján.)

Lloyd George a spái jegyzőkönyv aláírása alkalmával a következőket jelentette ki: Nem látom annak szükségét, hogy ezt a jegyzőkönyvet szankcionálás céljából a Reichstag elé terjesszék a német megbízottak, mert az 1920. január 10-én aláírt jegyzőkönyv utolsó szakasza már szankciónálja. A német kancellár Lloyd George véleményét elfogadta és kijelentette, hogy a németek aláírják a jegyzőkönyvet.