A MAFC győzelmei Stockholmban

Megnyertük a sprint- és vegyes stafétát. – Sipos fölényesen győzött 100 méteren és benyúlással második lett 200 m-en – Kenyeri Alajos nem indult a 100 méteres sprint versenyben.

A kétnapos versenyről részletek még nem érkeztek, s csupán távirati közlés alapján írjuk a verseny eredményeit:
Első nap
Mellúszás 100 méter. 1. Sipos Márton MAFC 1 perc 18.2 mp. 2. Thor Henning (Stockholm) 1 perc 22.7 mp.

Spint staféta 3x50 yard. 1. MAFC (Kenyeri László, dr. Beleznay László, Kenyéri Alajos) 1 p. 16 mp. 2. Kappsimmings Klub 1 p. 19.2 mp. 3. Neptun 1 p. 26.8 mp.

Gyorsúszás 100 m. 1. Trolle (Stockholm) 1 p.5.9 mp. 3. Heinrich (Lipcse) 1 perc 6.5 mp. Kenyeri nem indult.

Második nap
Vegyes staféta 4x50 yard. 1. MAFC (Sipos Márton, Kenyeri László, Kenyeri Alajos, dr. Beleznay László) 2 p. 0. mp. 2. Kappsimmings Klub 2 p. 5.3 mp. 3. Neptun

Mellúszás 200 méter.
1. Thor Henning (Stockholm) 2 p. 59.1 mp. 2. Sipos Márton MAFC 2 p. 59.2 mp.

Ennyit mond a távirat, az idő eredményekből azonban következtetéseket vonhatunk.
Sipos Márton a 100 méteres mellúszást fölénnyel nyerte meg, s az 1 p. 18.2 mp-es időnél, amely különben elsőrangú, kis megszorítással valószínűleg jobbat is úszott volna. Thor Henning öt méterrel lehetett második.

A stafétákban kivívott győzelmek még talán Sipos egyéni győzelmeinél is értékesebbek, mert azokra számítottunk legkevésbé, s mert az elért idők nagyszerűek. Különösen a sprint-staféta eredménye pompás.

Donáth Leü 50 yardos magyar rekordja (25 mp.) 14 esztendeje megdöntetlenül áll s a MAFC stafétája Stockholmban 25.3 mp. átlagot ért el. Ilyen idővel ez a staféta a kontinensen aligha találna jelenleg legyőzőre.

Meglepetés, hogy Kenyeri Alajos nem indult a gyorsúszásban, s hogy Sipos Márton startolt 200 méteren is. Kenyeri erősen készült az egyéni versenyre, a Rudas fürdőben 1 p. 3 mp-et úszott tréningben, s ezzel az idővel biztosan nyerte volna a versenyt. A starttól történt távolmaradásának mindenesetre érdekes okai lehetnek.

Sipos minimális veresége – 0.1 mp-el csúszott le – sport szempontból a győzelem értékével bír. Sipos 200 méterre nem készült, s bizonyára a svédek és a 100 méteren csúfos vereséget szenvedett Thor Henning külön kérésére indult ezen a távon is.

És az a Sipos, aki a múlt évben stílusának fogyatékossága miatt 150 métert sem tudott erősen úszni, szakértő vezetésével és néhány hónapi tréninggel már 2 p. 59.2 mp-et tud úszni 200 méterre, amely idő csak 0.2 mp-et gyengébb az eddigi magyar rekordnál. Benyúlásos veresége a rutin hiányát bizonyítja, az idő viszont azt mutatja, hogy az erején kívül már stílusa is van.

Siposnak a 100 méteren úszónak Henningtől, a hosszabbtávú mellúszás világbajnokától benyúlással kikapni, nem volt vereség. A MAFC úszói, miután a rozsonyi verseny elmarad Stockholmból hazautaznak, de érkezésük ideje a német vasutas sztrájk miatt, bizonytalan.