Kehrling újabb győzelme Göteborgban

Azt lehetett hinni, hogy a magyar Vénusz sampion a néhány évvel ezelőtt lefolyt nizzai versenyekben már tetőfokára jutott a tudásnak, azonban úgy látszik, Kehrling csak most érkezett el sportkarrierjének a zenitjére.

A göteborgi sportjátékokat bevezető fedett pályaversenyek megnyerése után most a szabadtéri versenyben aratott fényes sikereket. Újabb göteborgi győzelme után joggal tarthatjuk Kehrling Bélát Közép-Európa legjobb játékosának.

A göteborgi tenisz-verseny részletes eredménye:
Férfi egyes: Kehrling - Olsen 6:3, 4:6, 6:2, 6:2; Kehrling - Tarbitz 6:2, 4:6, 6:2, 6:2; Kreutzer (német) – Grahn 6:2, 6:3, 6:4, Kreutzer - Ullrich 8:6, 6:2. 6:1

Női egyes: Friedlebenné (német) - Duhiné (svéd) 6:3, 7:5. Friedlebenné - Magnussen (svéd) 6:0, 6:0.

Férfi páros: Kehrling-Anderson – Kreutzer-Tarbitz 4:6, 6:2, 6:2, 6:8, 7:5. Kehrling-Anderson – Landert-Niesen 6:3, 6:0, 6:3.

Női páros: Strömberg-Sick – Dahl-Friedleben 2:6, 6:2, 6:3.

Vegyes páros: Kreutzer- Friedlebenné – Anderson-Eckmanné 6:3, 7:5.

A vegyes páros döntőben a német pár győzött Kehrling-Dahlné pár ellen 6:4, 6:4. Kehrling fáradtan játszott.

A férfi egyes döntőjében Kehrling elkeseredett küzdelem után öt szettes harcban győzedelmeskedett Kreutzer német bajnok fölött. (4:6, 6:4, 6:7, 6:4, 6:2)

A női páros versenyt a Dahlné - Friedleben pár nyerte 3:6, 6:7, 6:3 arányban a Kronberg - Fick pár ellen.

A tenisz díjakat tehát Kehrling – Kreutzer – Friedleben nyerte.