A gyilkossággal vádolt Braun Ottót átszállították az ügyészség fogházába

Beismerte, hogy bajor tisztek az ő autóján ölték meg a kémkedéssel gyanusított Hautmayer nevű cselédlányt

A rendőrség, mint ismeretes, az elmúlt héten erélyes eljárást indított a politikai okokból Magyarországba menekült bajorok ellen, akik mint a német fajvédelmi csoportok tagjai - odahaza is számos erőszakosságot követtek el s itt Budapesten is – bizonyos forradalmi jellegű mozgalmakba akartak bekapcsolódni. A müncheni rendőrség, amikor tudomást szerzett arról, hogy itt eljárást indítottak a bajorok ellen, a következő táviratot küldte a budapesti főkapitányságnak:

Kérjük Otto Braunt, aki 1896-ban Obervechichben született, foglalkozása üzletvezető és volt bajor hadnagy és Budafokon tartózkodik, kétszeres gyilkosság miatt letartóztatásba helyezni. Az elfogatóparancsot és a kiadatási eljáráshoz szükséges iratokat a vizsgálóbíró fogja diplomáciai út közbe közbeföttével megküldeni.

Braun Ottót nyomban előállították a főkapitányságra, ahol kijelentette, hogy sohasem gyilkolt és gyilkosságra sem bujtott fel senkit. 1920-ban Münchenben mint katonatiszt tagja lett a nemzetvédelmi szervezetnek – amelynek rajta kívül sok tiszt is tagja volt. Ezek a tisztek – úgy mond az ő privát autóját több ízben használták s egy alkalommal a kémkedéssel gyanúsított Hautmayer nevű cselédlányt megölték.

A tisztek – folytatta vallomását Braun Ottó – azért gyilkolták meg a lányt, mert állítólag az antant javára Németország ellen kémkedett. Hogy személy szerint kik voltak a gyilkosok, azt nem tudja. A vizsgálatot a müncheni rendőrség megindította ugyan, de az eredménnyel nem járt.

Elmondta még Braun Ottó, hogy 1922. év óta tartózkodik Magyarországon és szabályszerű útlevéllel jött ide s Budafokon a Goldberger-gyárban talált alkalmazást, ittléte alatt soha politikával nem foglalkozott. Azóta már künn is volt Münchenben, ahol a rendőrségen Reingrak nevű komiszárius folytatta le a nyomozást.

A rendőrség Braun Ottót a müncheni rendőrség megkeresése értelmében vasárnap átkísérte az ügyészség Markó-utcai fogházába. A soros ügyész indítványt terjesztett elő ép úgy mint Förster-Sculce Henrik esetében, hogy a büntetőtörvényszék helyezze kiadatási letartóztatásba Braunt. A vizsgálóbíró ilyen értelemben át is teszi az iratokat a büntetőtörvényszékhez, amely jogerős határozatot hoz az ügyben, azután pedig ha a kiadatási iratok a müncheni törvényszék a vizsgálóbírájától megérkeznek, dönteni fog a kérdésben, hogy javasolja az igazságügyminiszternek Braun Ottó kiadatását, vagy sem.