UTE - Vasas 3:0 (2:0)

Újpesti Stadion. – Bíró: Schiller Gy.

A legszebb stílust játszó Vasasok sorozatos győzelmek után már elparentált UTE-től váratlan és súlyos vereséget szenvedtek.

A piros-kékek csak félóráig tudtak ellenállni az újpestiek lendületes támadásainak, amelyeknek eredményeként az UTE a 34. percben kornert ért el. A szépen ívelő labdát Csontos juttatta rendeltetési helyére. 1:0.

Két perc múlva egy kapuelőtti kavarodásból Jeszmás közvetlen közelből újabb gólt lő. 2:0. Ez az eredmény a félidő végéig megmaradt. A mérkőzés második felében az UTE fölénye tovább tart. A 35. percben Csontos helyezett lövéssel háromra szaporítja a gólok számát.

Bár a Vasasok ezután többször megkísérlik a vereség enyhítését, ez a beteg Takáts miatt nem sikerül. A bíró Sipost, a Vasasok centerhalfját, durva játéka miatt kiállította.