A MAC csapata nyerte Székesfehérvár mezei futóbajnokságát

Kultsár István az egyéni győztes. – Belloni Gyula is legyőzte Király Pált, aki betegen állt a starthoz.

A MAC szorongó érzéssel, az ESC nagy önbizalommal utazott Székesfehérvárra az Alba Regia AC vasárnapi bajnoki versenyére. A székesfehérvári bajnoki versenyt úgy tekintették az atlétika hívei, mint egy előcsatározást a nagy ütközet, a bajnokság előtt. Ezúttal a MAC és az ESC csaptak össze a könnyű terepű, körülbelül 5 kilométer távú versenyben.

Az erőpróba a MAC javára dőlt el. Kilenc ponttal verte az ESC csapatát és az egyéni első két helyet is okkupálta Kultsár Istvánnal és Belloni Gyulával Király Pál előtt.

Az ESC mentségére szolgálhat, hogy Király egy heti betegség után legyengülve indult és hogy Kádár Béla a táv felénél elveszítette cipőjét, ami mindenesetre hendikep volt a számára. Azonban ezek nélkül a hátrányok nélkül sem győzhetett volna az ESC, legfeljebb egy-két ponttal szépíthette volna a vereséget.

A start után Kultsár és Belloni állták az iramot. Király már az első 500 méternél leszakadt tőlük. A táv felénél még az ESC vezetett. Ekkor az elsők sorrendje ez volt: Kultsár, Belloni, Király, Kádár, Posch, Majzik, Lőrincz, Fehér, Hutnagel, Szerda, Sárvári, Zöllner, Kaposi.

Az ESC tehát 3, 4, 6, 8, 9 = 30 ponttal vezetett. A MAC 1, 2, 10, 11, 12 = 36 pontja előtt. Innen a MAC fokozatosan javított helyzetén, és 500 méterrel a cél előtt már 27-34 volt a pontarány a kék-sárgák javára.

Ezt a 200 méteres finisig az ESC 30-33-ra csökkentette és csak a finisben esett újra vissza. Kultsár 25 méterrel verte Bellonit, akit Király 12 méterrel követett. További 30 méterrel hátrább Majzik, Posch és Kádár vívtak ádáz küzdelmet, amely 2-2 m. különbséggel a fenti sorrendben dőlt el.

Az első hat futótól újabb 30 méterrel elmaradva, alig 25 méter összkülönbséggel futott be, Sárvárival az élen, a futók következő hatos csoportja.

Részletes eredmény:
Egyénileg: 1. Kultsár István (MAC) 16 p. 43,2 mp. 2. Belloni Gyula (MAC). 3. Király Pál (ESC). 4. Majzik Ferenc (ESC). 5. Posch Gyula (Szfvári DVE). 6. Kádár Béla (ESC). 7. Sárvári Benedek (MAC). 8. Szerda Elek (MAC). 9. Zöllner Dezső (MAC). 10. Lőrinc (Alba Regia). 11. Fehér (ESC). 12. Hufnagel (ESC). 13. Hennel (MAC). 14. Tánczos (Szfvári DVE). 15. Szántó (Alba Regia). 16. Vitéz (MAC). 17. Hotmann (MAK). 18. Skultéti (MAC). 19. Mezei (Alba Regia). 20. Faragó (Alba Regia). 21. Német (Szfvári DVE). 22. Fuvaros (MÁV). 23. Kaposi (MAC). 24. Csader (Alba Regia). 25. Guttmann (MÁV). 26. Wurm (MTE). Összesen befutott 43 futó.