Magyarország mezei futóbajnoksága

Esőben és sárban is rekordidővel győzött Belloni Gyula a mezei futóbajnokságban. – Csapatbajnok a MAC, második az MTK.

Nehéz, ólmos felhőkkel köszöntötte az időjárás szeszélye a mezei futóbajnokság híveit. Egész éjjel esett az eső és nem szűnt meg a verseny végéig, úgy hogy sokan már az 1923. évi nagy záporos, zivataros mezei futóbajnokság megismétlődésétől féltek.

Ha ez nem is következett be, azért volt mit dagasztani a futónak az agyagos, mély, sáros talajon. Emiatt számos bukás is volt, de komoly baj nem történt. A mély talaj különösen a gyengébb fizikumú versenyzők esélyeit rontotta le.

A szenior bajnokság nagyjában a várakozásnak megfelelően folyt le, ha egyes futók – a nehéz talaj miatt – hátrább is végeztek, mint ahogy sportkörökben várták. A lábfájástól megszabadult Belloni Gyula impozáns győzelmet aratott.

Ezzel szemben az idei versenyek alapján győztesnek várt Szerb Elek nehezebben mozgott, mint szokott: ez magyarázza, hogy a nagy képességű debreceni Gyulay is megelőzte őt. Gyulay pompásan futott.

A favoritok közül Csekey nem bírta az iramot és nagy meglepetésre feladta a versenyt, míg Királynak és Kultsárnak meg kellett elégedni a 9. és 16-ik hellyel.

Bejczy mint középtávfutó nagyon jól futott, Weillernek ellenben még nehéz volt a verseny. A csapatbajnokságot a MAC fölényesen nyerte, míg a második helyet a tartalékos MTK csak egy pont különbséggel szerezte meg az MTE előtt.

Szeniorbajnokság (táv kb. 13 km.): 1. Belloni Gyula (MAC) 47 p. 26,8 mp. bajnoki rekord. 2. Gyulay Gábor (DEAC) 47 p. 48,8 mp. 3. Szerb Elek (MAC) 48 p. 4. Steiner Pál (MTE) 48 p. 18,5 mp. 5. Bese József (MTK) 48 p. 28 mp. 6. Papp György (FTC) 48 p. 48 mp. 7. Majzik Ferenc (ESC) 49 p. 35 mp. 8. Rigler Ferenc (BIK) 49 p. 49 mp. 9. Király Pál (ESC) 50 p. 29 mp. 10. Bejczy Lajos (MAC) 49 p. 54 mp. 11. Laváthy (MTE). 12. Bokor (MTK). 13. Gégény (NyTVE). 14. Zöllner (MAC). 15. Weiller (MTK). 16. Kultsár (MAC). 17. Csitbay (MTK). 18. Járó (MTE). 19. Hess (MTE). 20. Posch (DVE). 21. Vitéz (MAC).

A csapatbajnokságban: 1. MAC 1, 2, 9, 12, 14 = 38 pont. 2. MTK 4, 11, 13, 15, 21 = 64 pont. 3. MTE 3, 10, 17, 19 = 65 pont. 4. ESC 6, 8, 22, 26, 34 = 96 pont. 5. FTC 5, 23, 27, 31, 41 = 127 pont. 6. BIK 7, 29, 47, 48, 51 = 173 pont. Feladta a MÁVGSK.

A vidékiek csapatversenyében: 1. BIK.