Peltzer dr. világrekorddal legyőzte Lowet az angol bajnokságban

Csalódást hoztak nekünk az angol bajnokságok – Nem nyertünk egy bajnokságot sem – Darányi, Kariovits, Püspöki, Szepes második, Orbán harmadik, Egri helyezetlen – Atlétáink formájukon alul szerepeltek.

Egy újabb kellemetlen tapasztalattal lettünk gazdagabbak az idei angol bajnokságok után és pedig, hogy atlétáink legjobbjai nem bírják idegekkel az igazán nagy versenyeket. Csak ennek tulajdoníthatjuk, hogy az idén nem nyertünk angol bajnokságot.

Pedig Karlovits, Darányi, Orbán és Egri is bajnokok lehettek volna, ha a versenyben helyén van a szívük és bírják idegekkel a versenyt. Így csak helyezésekkel kell megelégednünk. Négy második, egy harmadik hely is értékes eredmény az angol bajnokságban, de csak akkor, ha jobbra nem volt előzetes kilátás.

Mennyivel küzdőképesebbek az északi és német atléták. Peltzer dr. megfelelő erős versenyben végre megmutatta mire képes és fél angol mérföldön kifutott világrekordjával örökre beírta nevét a sport világkrónikájába.

Az angol Lowenek sincs oka szégyenkezni második helyéért, hiszen élete legjobb futását produkálta. Peltzer dr. 440 yardon 49 mp-en belül futotta az előfutamát, de a döntőben a félmérföldes világrekorddal lábában nem tudott 50 mp-en belül sem futni.

Kitettek magukért a német sprinterek is. Mind az öten bejutottak a 100 yardos döntőbe és Corts a bajnokságot is megnyerte. A norvég Sunde és Askildt is győztek versenyeinkben és a francia Baraton is megnyerte pompás idővel az egy angol mérföldes síkfutást.

Csak nekünk nem jutott bajnokság. Pedig Karlovits kétszer is ugrott az idén 380 cm. körül. Orbán is ugrott 186-187 cm. Egri is dobott 14 méter, Darányi is dobott 14 méteren felül. De elhagyta őket a versenyző legfőbb erénye, a küzdeni tudás és mint a következő eredmények mutatják, messze maradtak attól, amit tudnak.

Püspöki és Szepes is jobb eredménnyel lehettek volna másodikok, de nálunk vigasztalható, hogy legjobb teljesítményük megismétlése esetében sem győzhettek volna.

Eredmények:
100 yardos síkfutás: 1. Corts (Stuttgart) 10 mp. 2. London (Délafrika). 3. Körnig (Boroszló). 4. Wege (Lipcse) 5. Schüller (Crefeld). 6. Büchner (Magdeburg)

200 yardos síkfutás: 1. Butler (Achilles Club) 21.9 mp. 2. Büchner (Magdeburg) 3. Andersen (Osló) 4. Porrit (Új-Zéland)

440 yardos síkfutás: 1. Rinkel (Achilles Club) 49.8 mp. 2. Peltzer dr. (Stettin)