Németország ping-pong bajnoka Glanz Sándor

A Gelb-Weiss serlegért folytatott versenyen Mechlovits legyőzte Bellákot és Glanzot – Mechlovits és Kehrling nyerte a férfipáros bajnokságot Bellák és Glanz ellenében

Németország asztali teniszbajnokságát s a kapcsolatos Gelb-Weiss serlegért folytatott versenyt Berlinben óriási érdeklődés kísérte. Bár az osztrákok közül a válogatott Pillinger és Fiusmann távol maradt (úgy látszik nem akartak megint kikapni), az egybegyűlt versenyzők között – az egy világbajnok Jacobi dr.-t kivéve – szinte mindenki ott volt, aki ma a közép-európai ping-pongban a legjobbak közé számít. Különös érdekességet adott a versenynek a fiatal és az „öreg” magyar gárda első németországi összecsapása.

A férfi páros bajnokságban szenzációs küzdelem után Mechlovits és Kehrling maradt felül, míg a Gelb-Weiss-díjban Mechlovits Glanz és Bellákon keresztül győzött.

A férfi egyes bajnokságban négy magyar áll a döntőben s a késő éjjeli órában döntenek az „ifjak-öregek” harcáról, az ifjak javára!

Eredmények:
Férfi páros. Németország bajnoksága. Bajnok: Mechlovits Zoltán MTK – Kehrling Béla BBTE. 2. Glanz – Bellák NSC. 3. Mishu román és Prenn német, valamint Thumm és Weiger osztrák.

Thumm és Weiger – Pospishil és Becske 21:18, 19:21, 21:9, 21:19. Elődöntőben Mechlovits, Kehrling – Mishu, Prenn ellen három könnyű szetben győz. Glanz és Bellák ugyancsak könnyen végez Thumm és Weiger ellen.

A döntőben Mechlovits és Kehrling végig nyilt küzdelem után a legminimálisabb differenciával győz a favorit NSC pár ellen a következő arányban: 16:21, 21:17, 21:18, 17:21, 22:20.

Gelb – Weiss-serleg: Mechlovits Zoltán MTK, 2. Bellák Sándor NSC, 3. Weiger Bécs és Glanz NSC.
Az elődöntőkben Bellák veri Weigert 23:21, 15:21, 21:15, 9:21, 21:16 arányban. Mechlovits halálos biztonsággal dolgozva győzi le Glanzot 21:15, 16:21, 21:14, 21:18 arányban.

A döntőre a fiatal és az öreg favorit áll ki, Bellák és Mechlovits. Az érdekes küzdelem Mechlovits biztos győzelmét hozza, aki 21:15, 16:21, 21:14, 21:18 arányban nyeri a versenyt. Pécsi tudvalevőleg Glanz ellen esett ki, míg Kehrlinget Weiger ütötte ki a küzdelmek során.

Női egyes német bajnokság. Bajnok: Freuien Metzger. A kiváló német játékosnő dolgát nagyon megkönnyítette, hogy nemcsak Mednyánszky Mária, hanem a benevezett osztrák hölgyek sem utaztak el a versenyre. Döntő küzdelmét 21:18, 18:21, 21:19, 21:12 arányban nyerte el Frl. Rüster ellen.

Férfi egyes, német bajnokság.
Németország 1926-27. évi férfi egyes asztalitenisz-bajnoka Glanz Sándor NSC, 2. Bellák Sándor NSC, 3. Mechlovits Zoltán MTK és Pécsi dr. MTK.