Vidéki kerékpárosok fölényes győzelme az FTC versenyén

Az FTC országos kerékpáros versenyén újból az előretörő „vidék” győzedelmeskedett. Szücs József Szolnoki AK a főversenyt, a Gatsa-fivérek Győri DAC pedig a párosversenyt nyerték meg. A motorvezetéses versenyben Szekeres Béla kénytelen volt föladni a küzdelmet mert vezetőjének a motorja kigyulladt.

Mintegy háromezer főnyi néző előtt az idén harmadszor csaptak össze a főváros és a vidék első osztályú kerékpáros versenyzői. A mindvégig igen szép és izgalmas küzdelmekben fölényesen győztek a vidéki versenyzők és kényszerítették megadásra a fővárosi kerékpáros bajnokokat. A jövő vasárnapi bajnokságban mint komoly bajnokjelöltek fognak újból nyeregbe szállni és egy-két bajnokság a vidéki versenyzők biztos zsákmánya lesz.

Részletes eredmények:
I. Főverseny pontozással. (2000 m.) 1. Szücs József (Szolnoki AK) 15 pont. 2. Lovass Károly (MTK) 8 pont. 3. Trachtolecz Rezső (PSE) 6 pont. 4. Eigner Jenő (FTC) 4 pont. utolsó 200 m. 13:4 mp.

II. Kezdők versenye (200 m.) nagydöntő: 1. Győrffy Imre (FTC) 2. Garai József (PSE), 3. Csepreghy Gyula (BSE) 4. Denzler Alajos (FTC): utolsó 200 m. 13:6 mp.

III. Kezdők versenye (2000 m.) kisdöntő:
1. Mannheim Gábor (TTC) 2. Pelvárt Ferenc (MTK), 3. Adamitz Ferenc (VII. KK) 4. Jálits Béla (Postás): utolsó 200 m. 14 mp.

IV. Tandem-verseny (1000 m.): 1. Mazák-Lovass (MTK). 2. Eigner-Győrffy (FTC) 3. Velvárt-Pfeifer (MTK), 4. Homály-Kratovhvil (Vasas): utolsó 200 m. 13 mp.

V. Szeniorverseny 2000 m.: 1. Pirityi Jenő (FTC), 2, Tandary István (BSE) 3. Tóth Géza (BKK)

VI. Pontverseny 4500 m. (pontozással):
1. Papp József (BSE), 2. Feigl Richárd (Postás) 3. Schildmayer Imre (TTC) 4. Slezák István (Turul), utolsó 200 m. 13:6 mp.

VII. Térelőnyverseny 1500 m.: 1. Willner József (40 m. e.) 2. Halmschager Gábor (FTC, 70 m. e.) 3. Győrffy Imre (FTC, 15 m. e.). 4. Nagy Miklós (Edison KK. 25 m.e.) 5. Kapás Ferenc (Turul, 43 m. e.)

VIII. Párosverseny 12.000 m. a 10., 20. és 30. körben spurtokkal (pontozással): 1. Galsa I.-Galsa II. (Győri DAC) 17 pont, 2. Szücs-Eigner (FTC) 9 pont. 3. Varga-Varguskó (Győri DAC) 7 pont, 4. Sághy-Velvárt (MTK) 6 pont.

IX. 50 km-es motorvezetéses verseny: 1. Bartos Gyula (UTE),vezető: Bartos Béla, idő 46:00.2 mp. 2. Istenes János (UTE), vezető: Nagy Károly, 700 méterrel nyerve. Három induló, Szekeres Béla (PSE) a táv első felében fölényesen vezetett, de később Szavanov Emil motorjának benzincsőrepedése támadt, úgy, hogy a motor egy körön keresztül lánggal égett és ezért kénytelenek voltak mindketten föladni a versenyt.