A harmadik olasz-magyar atlétikai viadal

Egri 47.37 méterre javította a diszkoszvetés országos rekordját az olasz-magyar mérkőzésen, amely váratlanul izgalmas küzdelmek után dőlt el Magyarország javára.

Magyarország - Olaszország 55:47.

Ötezer főnyi közönség előtt folyt le vasárnap a harmadik olasz-magyar atletikai viadal. A versenyzők zászlóval vonultak a pálya közepére. Kölcsönös üdvölés után a honvédelmi zenekar a Giovanezzát és a Himnuszt játszotta.

A papírforma szerint fölényesen kellett volna revánsot vennünk a bolognai 56:46 arányú vereségért, de ennek ellenére csak nehéz viaskodás árán sikerült a győzelmet 55:47 pontarányban biztosítani. Az izgalmas küzdelmek során két magyar és két olasz rekord dőlt meg. Különösen Egri és Szerb teljesítménye elsőrangú.

Részletes eredmények
:
I. 800 méteres síkfutás. 1. Tavernari Ettore 1 p. 55.6 mp. 2. Belloni 1p 58.6 mp. 3. Tugnoli 1 p. 59.2 mp. 4. Szabó 2 p. 01.6 mp.

Start után Tavernari és Tugnoli azonnal az élre mennek. Szabó és Belloni közvetlen mögöttük. Az első kör után Tavernari remek iramba kezd és így megnyúlik a mezőny. Az utolsó száz méteren Tavernari remek finisével bebiztosítja győzelmét, míg honfitársa elkeseredett küzdelemben kénytelen a második helyet Belloninak átengedni. Szabó húsz méterrel harmadik.

II. Magasugrás. 1.Késmárki Kornél 185 cm. 2. Orbán 182 cm. 3. Palmieri 182 cm. 4. Cicconi 172 cm. - Késmárki harmadszorra, nehezen viszi át a 185 cm-t Orbán 182 cm-ig minden magasságot könnyen ugrott, javítás nélkül.

III. 400 méteres síkfutás. 1. Barsi László 49.2 mp. 2. Tacelli 49.9 mp. 3. Carlini 50.2 mp. 4. Gerő 50.4 mp. - Barsi minden megerőltetés nélkül könnyen győz 3 méterrel. Öt méterrel harmadik. Gerő hét méterrel jó negyedik.

IV. Diszkoszvetés. 1. Egri Kálmán 47.37 m. Országos rekord! 2. Marvalits 43.78 m. 3. Pighi 42.14 m. 4. Zemi 41.76 m.

Egri harmadik dobása 46 méteren fölül sikerült. A közönség rekordot követel. Egri nem hagyja magát soká kéretni és a hatodik dobásnál 57 centiméterrel túlszárnyalja 46.80 méteres rekordját. Az öröm leírhatatlan. Gratulálnak neki, csókolják még az olasz ellenfelei is, mire meg szökik a pályáról.

V. 1500 méteres síkfutás. 1. Beccati Luigi 4 p. 01 mp. 2. Gyulai 4 p. 06.6 mp. 3. Márton 4 p. 09.8 m. 4. Gararendta 4 p. 10.2 mp.

Az első körben Beccali, majd Gyulai fölváltva vezetnek. A második kört Beccali erősített iramban kezdi és a fölzárkózó Gyulayt nem engedi maga elé. Márton is iparkodik előzni. Az utolsó körben Beccali harminc méterrel veri Gyulayt, míg Márton két méterrel hátrább harmadik. Garaventa pedig negyven méterrel a negyedik helyet foglalja el.

VI. 100 méteres síkfutás. 1. Gerő és Raggambi holtversenyben 10.7 mp. 3. Foctti 10.8 mp. 4. Castelli 11 mp. – Jól sikerült start után Gerő kap lábra leghamarabb. Hatvan méternél már jelentékeny előnye van, amit nyolcvan méterig bír csak tartani, mert Raggambi a célig fölnyomul és egyszerre szakítják át a célszalagot. Három méterrel nyerve, öt méterrel negyedik.

VII. Távolugrás. 1. Tamási 7.25 m. olasz rekord! 2. Püspöki 6.96 m. 3. Farkas 6.95 m. 4. Baracchi 6.55 m. – Az olasz távolugró rekorder megdöntötte három éve fönnálló rekordját. Farkas és Püspöki mélyen a formájukon alul szerepeltek.

VIII. Gerelyvetés. 1. Szepes Béla 62.97 m. 2. Primieri 55.13 m. 3. F. Szabó 54.98 m. 4. Baracchi 55.72. – Szepes már az első dobásával megszerezte a győzelmet, míg F. Szabó az utolsóelőtti dobásával kerül a harmadik helyre.

IX. 5000 méteres síkfutás. 1. Szerb 15 p. 45.2 mp. 2. Davoli 15 p. 51.4 mp. 3. Borco 16 p. 36.4 mp. 4. Belloni.

Davoli, Szerb, Boreso egy csomóban vannak 4000 méterig, ahol Boreso leszakad. Az utolsóelőtti körben Davoli erősíti az iramot, de nem tudja Szerben lerázni magáról. Az utolsó körnél Szerb kivág egy remek négyszázast és 18 métert ver rá Davolira. Negyven méterrel harmadik, Belloni egy körrel negyedik.

X. 400+200+200+800 méteres staféta.
1. Olaszország 3 perc 27.2 mp. Olasz rekord! (Toetti, Castelli, Farelli, Tavernare) 2. Magyarország 3 perc 29 mp. Országos rekord! (Odry, Gerő I., Raggambi, Barsi).

Pontarány 55:47 Magyarország javára.