Európa jéghokki-bajnoksága

Németország 2:1-re győzte le Svájcot Európa jéghokki-bajnokságának berlini döntőjében

Berlin, február 9.
Páratlan érdeklődés mellett játszották le Németország és Svájc jéghokki csapatai az Európa bajnokság döntőjét az Elspalastban. A mindvégig izgalmas, kemény küzdelmet a németek 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) arányban nyerték meg.

Az első gólt a svájci Hieronymi ütötte. A második részidő már német fölényt mutat. Jenecke kiegyenlít. Künstler svájci kapus kitűnően véd. A harmadik részidőben a mérkőzés eldurvul.

Jenecke és Graf oly hevesen ütközik össze, hogy utóbbit ki kell vinni a pályáról. Hét perccel a befejezés előtt Rudi Ball passzából Römer megszerzi a döntő gólt. Németország megnyerte Európa jéghokki-bajnokságát és ma Kanadával mérkőzik a világbajnokságért.