A MAC nagy fölénnyel nyerte Budapest mezei bajnokságát

Egyéni győztes: Szerb Elek (MAC) – Az ifjúsági bajnokságban a Törekvés rávert a favorit MTK-ra.

A rákosi röpülőtéren vasárnap délelőtt dőlt el az őszi szezon egyetlen mezei versenye: a Budapest-kerület 1930. évi mezei próbabajnoksága, amelynek startjánál a kedvező időjárásban szépszámú közönség gyűlt össze. A starter először az ifjúsági bajnokság mezőnyét indította útnak.

Az egyéni favorit, Krizsán, röviddel az indítás után az élre állt és fölényesen bevezetett, mögötte az MTK három futója helyezkedett el, de a kék-fehérek negyedik és ötödik futója annyira lemaradt, hogy a csapatversenyt, jó átlagembereivel, a Törekvés nyerte meg.

Jóval nagyobb érdeklődés kísérte a szeniorbajnokságot, amelynek távját tévesen 8 kilométernek hirdették, pedig a győztes idejéből következtetve, a táv mindössze 7200 méter lehetett. A szeniorversenyben különben az egész vonalon bevált a papírforma, mert az egyéni győzelmet a szezon végére remek formába lendült Szerb Elek szerezte meg a meglepően jól szerepelt Szabó Miklós ellen.

A csapatbajnokságot nem remélt fölénnyel hódította el a MAC, amelynek öt embere az első kilenc helyezett között kötött ki, míg a titkos tip, Egyetértés SC, 19 pont különbséggel a második helyre szorult az egy csomóban befutott MTK csapat előtt.

Részletes eredmények
:
Szenior bajnokság (7200 méter)
Bajnok: MAC (Szerb 1, Szabó 2, Belloni 4, Cser 5, Mauréry 9) 21 pont.
2. ESC (Eper 3, Majorosi 6, Gégény 8, Galambos 11, Hegedüs 12) 40 pont.
3. MTK (13+14+15+16+17) 75 pont. 4. MTE 95 pont.

Egyénileg. Bajnok: Szerb Elek (MAC) 24 p. 04.4 mp. 2. Szabó Miklós (MAC) 24 p. 09 mp. 3. Eper Imre (ESC) 24 p. 22 mp. 4. Belloni (MAC) 24 p. 42.4 mp. 5. Cser (MAC) 24 p. 43 mp.