14 gól esett a Ferencváros és az Újpest barátságos mérkőzésén

Ferencváros – Újpest 9:5 (7:3)

Akik történetesen délután 2 órára, félidőre érkeztek ki a Hungária-útra, azok farsangi tréfának tekintették, amikor megmondták nekik a félidő 7:3-as eredményét. 14 gól ritka esemény egy mérkőzésen, hát még akkor, ha a Ferencváros és az Újpest állanak szemben egymással.

A Ferencváros jól mozgott és megérdemelten verte meg az Újpestet. A Ferencvárosban Amsel, Takács I., Bukovi, Berkessy, Lyka, Turner, Takács II., Szedlacsek, de különösen Lázár játszottak jól.

Az Újpestben csak a csatárok nyújtottak elfogadhatót. Löwy gyöngén játszott. Az Újpest vereségét enyhíti az a körülmény, hogy az első félidőben a megsérült Huber helyett egy ideig P. Szabó védett és a második félidőben is tartalék állott a kapuban.

A gólok sorrendje:
Takács II: (1:0), Toldi (2:0), Takács II. (3:0), Auer (3:1), Berkessy (4:1), P. Szabó (4:2), P. Szabó (4:3), Takács II. (5:3), Takács II. (6:3), Szedlacsek (7:3), Auer (7:4) Possák (7:5), Takács II. (8:5), Takács II. (9:5).