A harmadik magyar-olasz ökölvívó-mérkőzés

Fogas igazságtalan lepontozása miatt eldöntetlenül végződött a magyar-olasz ökölvívó-mérkőzés

A harmadik magyar-olasz ökölvívó-mérkőzés, amelyet végignézett Horthy kormányzó és Gömbös honvédelmi miniszter is. 8:8 arányú eldöntetlen eredménnyel végződött.

Az ünnepi eset hősei Szabó és Szigeti voltak, akik remek győzelmet arattak Borsone, illetve Ballerini ellen. Győzött még Énekes és Kőrösi, míg a többi négy magyar boxoló kikapott. Fogas lepontozása Bianchinivel szemben igazságtalan volt.

Részletes eredmények:
Légsúly: Stella (olasz) győz Erős ellen. 2:0.

Bantamsúly:
Énekes (magyar) győz Rodrignez (olasz) ellen. A magyar Európa-bajnok fölényesen veri meg a jó képességű olasz bajnokot. 2:2.

Pehelysúly: Szabó (magyar) győz Ballerini (olasz) ellen. Szabó életének legjobb boxolásával groggra veri ellenfelét. 4:2.

Könnyűsúly: Bianchini (olasz) győz Fogas (magyar) ellen. Fogas óriási meglepetésre elejétől kezdve fölényben volt és igazságtalan lepontozása az olasz Európai-bajnokkal szemben percekig tartó botrányt okozott. 4:4.

Weltersúly: Desio (olasz) győz Csiszár (magyar) ellen. Csiszár minden erejét a kiütésre összpontosítja és közben állandóan kapja a tiszta ütéseket. 4:6.

Középsúly: Szigeti (magyar) győz Borsone (olasz) ellen. Szigeti fokozatosan jó lendületbe és fölényesen győz. 6:6.

Kisnehézsúly: Rossi (olasz) győz Kéri (magyar) ellen. Rossi pompásan dolgozik és groggra veri Kérit. 6:8.

Nehézsúly: Kőrösi (magyar) győz Bruggiotti (olasz) ellen. Kőrösi minden erejét megfeszítve küzd és árnyalatnyi fölénnyel győz. 8:8.