Galambos rekordidővel nyerte a marathoni futóbajnokságot

A Dunántúl válogatott atlétái 52:47 arányban győzték le Stájerországot

Az ESC rendezésében vasárnap délelőtt futották le Magyarország marathoni bajnokságát. A verseny győztese a többszörös bajnok Galambos József lett, új országos rekorddal. Szép sikerrel szerepelt a Kassai AC is, amely a csapatverseny győztese lett.

Részletes eredmény:
Magyarország 1932 évi marathoni futóbajnoka: Galambos József (ESC) 2 ó. 42 p. 32.6 mp. Országos rekord! 2. Gyetvay (SzMTE) 2 ó. 57 p. 21 mp. 3. Zelenka (BBTE) 2 ó. 57 p. 32 mp. 4. Nyigoscsik (Kassai AC) 3 ó. 07 p. 47 mp. 5. Kiss (MHSE) 3 ó. 11 p. 42 mp. 6. Halla (KAC) 3 ó. 11 p. 58 mp. 7. Lovas (MAC) 3 ó. 12 p. 06. mp. Hármas csapatversenyben: 1. KAC (10 pont). 2. ESC (14 pont).

Pécsett vasárnap tartották meg a Dunántúl – Stájerország válogatott atlétikai viadalt, amelyet a Dunántúl 52:47 ponttal nyert meg. A nap legjobb eredményét, 1.93 méteres magasugrással, a pécsi Bódossy érte el.