Vízipóló csapatunk Tatabányán is fölényesen győzött Csehszlovákia ellen

A Tatabányai Sport Club százméteres nyílt uszodájában vasárnap ismételték meg Magyarország-Csehszlovákia vízipóló-mérkőzés revansát. Annak ellenére, hogy az eső egész nap esett, mégis ezerháromszáz főnyi közönség jelent meg az uszodában. Magyarország ismét fölényesen 8:1 (2:0) arányban győzött Csehszlovákia ellen.

A második percben Vértesi egyéni akcióból lőtte az első gólt. Majd néhány másodperc múlva Sárkány a fél pályáról szerzett szép gólt. Szünet után a magyar csapat erősen rákapcsolt és Németh három egymás utáni, majd Brandi két és Vértesi egy góljára a csehek Steiner góljával válaszolnak.

Az úszószámokban a következő eredmények voltak:
100 m hölgy gyorsúszás: 1. Bíró (UTE) 1 p 17.2 mp, 2. Magasházy (TSC) 1 p 17.2 mp, 3. Csukai (UTE) 1 p 25.4 mp.