Jól szerepelnek jégkorongozóink Davosban

Magyarország jéghokki csapata Davosban 1:1 arányban végzett Svájccal az Európa-bajnoki versenyen

Davos, január 20.

A jégkorong-Európa és világbajnoki torna második vasárnapján, vasárnap Magyarország a legerősebbnek tartott európai együttessel. Svájc csapatával került szembe. A magyar csapat igazolta a bizalmat és pompás küzdelem után 1:1 arányban döntetlenül végzett a svájci csapattal. Mindkét gól az utolsó harmadban esett.

Meglepetésnek számít Németország, a tavalyi Európa-bajnok, immár második veresége, melyet ezúttal a lelkes lengyel együttestől szenvedett 1:1 arányban. A német remények ezzel szertefoszlottak. Harmadok: 1:0, 2:1, 0:0.

A vasárnapi további eredmények a következők:
Olaszország-Franciaország 1:1 (0:0, 1:0, 0:1). Svédország-Hollandia 6:0 (1:0, 4:0, 1:0). Csehország-Románia 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Ausztria-Belgium 6:1 (0:0, 2:1, 4:0). Kanada-Lettország 14:0 (3:0, 7:0, 4:0).

A helyezési táblázat vasárnap így fest
:
A-csoport: 1. Magyarország két mérkőzéssel, gólarány 7:1, pontarány 3:1, 2. Svájc, 3. Svédország, 4. Hollandia.
B-csoport: 1. Olaszország, 2. Franciaország, 3. Lengyelország 4. Németország,
C-csoport: 1. Csehország, 2. Ausztria, 3. Románia, 4. Belgium.
D-csoport: 1. Kanada. 2. Anglia, 3. Lettország.

A magyar jéghokki csapat döntetlen eredménye nagy feltűnést keltett Davosban. A mérkőzés második részében indult meg az erőteljesebb támadás. A mérkőzés utolsó részében Callini szerezte meg a svájciak gólját. Erre még erősebben támadott a magyar csapat és Miklós átadásából Farkas kiegyenlített

A magyar jéghokki csapatnak hétfőn délelőtt a svéd válogatott lesz az ellenfele.