Mucsi József (Postás) nyerte a maratoni futóbajnokságot

Vasárnap délben 1 órakor a BEAC sporttelepéről indultak el Magyarország maratoni futóbajnokságáért a versenyzők. Ugyanekkor a BEAC-pályán rendezték a magyar stafétabajnokságokat.

A Reggel munkatársa végigkísérte a maratoni viadal résztvevőit. Nagy meglepetést keltett, amikor félúton Mucsi József (Postás) az élre vágott. Mellette kerékpáron kísérte a menyasszonya, aki végig buzdította őt.

Mucsi általános meglepetésre 3 óra és 3 perc alatt futott be a BEAC-stadion céljába. Második helyen Kiss végzett 3 ó. 6 p 35.4 mp. idő alatt. Zelenka a harmadik, Galambos, az eddigi bajnok, nyolcadik helyen végzett.

A stafétabajnokságban a BBTE 4x200 méteres stafétája 1 p 27.4 mp. idővel új országos rekordot állított fel. 2. MAC, 3. az UTE. A 4x400 méteres stafétában is a BBTE győzött a MAC ellen 3 p 19.8 mp. idővel.

Az 5000 méteres csapatversenyben a MAC volt az első, egyénileg Szabó Miklós 15 p 07.2 mp.-cel került az első helyre. A diszkoszdobás csapatversenyében is a MAC végzett elől.