Értékes győzelmet arattak a magyar kosárlabdázók

Állandó és alapos munkával készült a magyar kosárlabda válogatott vasárnapi nemzetközi mérkőzésére, amelyen az ellenfél Bulgária csapata volt. A magyar kosárlabdázók annak ellenére, hogy két éve nem játszottak nemzetközi mérkőzést, meglepő eredményt értek el: 25:12 arányban győzték le a bolgárokat.

A BEAC pályán közel ezer főnyi közönség előtt játszott a két csapat. Az első félidő tapogatózó játékkal telt el. A bolgárok több akcióját szerencse kísérte, s így történt, hogy a félidőben a bolgárok 7:3-ra vezettek.

Szünet után a magyar csapat kapujához szegezte az ellenfelét. A gólokat a következők dobták: Boldizsár 14. Rózsa 2. Kozma2 Zetkei 5, Szamosi 2.

A magyar csapat kapitánya így nyilatkozott:
A szakértők már régen várták ezt az eredményt. Most arra van szükség, hogy a jövőben kosárlabdázóink minél több nemzetközi mérkőzésen vegyenek részt.

Előmérkőzésen a főiskolai válogatott 23:15 arányban győzött a KISOK ellen.