Gróf Ödön nyerte Budapest 400 méteres gyorsúszóbajnokságát

A Magyar Atletikai Club vasárnap este 6 órakor a margitszigeti Nemzeti Sportuszodában úszóversenyt rendezett. Ennek keretében bonyolították le Budapest 400 méteres gyorsúszóbajnokságát. A bajnoki címet Gróf Ödön (UTE) szerezte meg 5 p. 15 mp. idővel.

2. Kőrösy H. (UTE) , 3. Dienes (BEAC)

A 100 méteres fiúgyorsúszásban Elmer (MAC), a jövő reménysége könnyedén 1 p. 14 mp-cel került az első helyre. A 100 méteres ifjúsági gyorsúszásban Ecseky (MAC) 1 p. 8 mp. idővel győzött.

A 100 méteres gyorsúszás főversenyben Csík Ferenc távollétében Zólyomi (UTE) 1 p. 00.2 mp. eredményt ért el. Második: Kőrösy (UTE) 1 p. 00.2 mp. Mind a ketten egyformán úsztak, de Zólyomi keze előbb nyúlt a célhoz.

A 200 méteres mellúszásban 100 méteren keresztül Engel fölényesen vezetett, de a végküzdelemben 2 p. 55.4 mp idővel harmadik helyre csúszott. Az elsőséget Fábián (MAC) szerezte meg 2 p. 52.4 mp idővel.

A 400 méteres hölgy gyorsúszást Ács Ilona (BSE) nyerte meg, ideje 5 p. 55.8 mp. Második Harsányi (MTK) 6 p. 10.8 mp.