Meglepetések, izgalmak az úszóbajnoki viadalon

Csík Ferenc nem indult a 200 méteres bajnokságért Ács Ilona három bajnokságot nyert

Érdekes, szép meglepetésben bővelkedő versenyt rendezett vasárnap a Magyar Úszó Szövetség Magyarország úszóbajnokságáért.

Először a 200 méteres hölgy gyorsúszóbajnokságot bonyolították le, amelyet Ács Ilona (BSE) 2 p 41.8 mp idővel nyert meg. Második: Harsányi Vera (MTK) 2 p 49 mp.

Ezután következett az úszóbajnokság vasárnapi programjának kiemelkedő eseménye a 200 méteres gyorsúszás. Csik Ferenc dr. nem jelent meg a startnál. Munkatársunk kérésére közölte, hogy ő most a 100 méteres gyorsúszó Európa-bajnokságra készül, és ezért nem indul a 200 méteres versenyen.

A viadalt két futamban bonyolították le és az első futam négy úszója foglalta el az első négy helyet. A start meglehetősen rosszul sikerült, Kőrösi bennragadt. Meglepetést keltett, hogy az első száz méteren a fiatal Elmer Rudi vezetett, ideje 1 p 4.8 mp.

Az utolsó métereken először Gróf és Elmer között volt harc, de Gróf felülkerekedett s végül Lengyel is megelőzte Elmert, a jövő reménységét. Grófnak (UTE) az ideje 2 p 16.6 mp.

2. Lengyel (BEAC) 2 p 19.8 mp. 3. Elmer (MAC) 2 p 20.8 mp. 4. Zólyomi (UTE) 2 p 22.4 mp. A második futamban ifjú Szuchy (MAC) volt az első, aki 2 p 24.6 mp. időt ért el. Báthy (SzUE) 2 p 25.6 mp.

A 200 méteres hölgy mellúszó bajnokságot Szigeti Vargha Emőke fölényesen nyerte meg 3 p 16.6 mp idővel. 2. Hetényi (MTK) 3 p 22 mp, 3. Szabó (FTC) 3 p 33 mp.

A 200 méteres mellúszásban második startja indultak el a versenyzők és a finisben Engel (UTE) 2 p 51 mp. idővel győzött. 2. Fábián (MAC) 2 p 55.6 mp. 3. Boros (MESE) 2 p 57.6 mp.

A 100 méteres hölgy hátúszásban Ács Ilona (BSE) megnyerte a harmadik bajnokságot. Ideje 1 p 26.8 mp. 2. Győrffy (BSE) 1 p 27.2 mp. 3. Sándor (FTC) 1 p 31.6 mp.

A 200 méteres hátúszásban Lengyel fölényesen vezetett, a végén azonban csak benyúlással tudta legyőzni Erdélyit. Bajnok Lengyel (BEAC) 2 p 41.6 mp. 2. Erdélyi (MESE) 2 p 41.8 mp. 3. Heizer (MESE) 2 p 42 mp.

A toronyugró bajnokságot a stílusosan, pompásan ugró Hídvéghy (MAC) nyerte meg, utána Kovács (UTE) következett.

A 4x100 méteres gyorsúszó stafétában az UTE (Kőrösi, Nagy, Zólyomi, Gróf) győzött. Idő: 4 p 7.4 mp. 2. a BEAC 4 p 18 mp. A BEAC csapatában elsőnek indult Csík dr. aki 61 mp időt ért el.

Végül a MAC vízipólócsapata Rajky Béla bíráskodása mellett 3:1 (1:0) arányban verte a SzUF-t.

Bárány István dr., az úszók kapitánya közölte A Reggel munkatársával, hogy Wimbledonba, az Európa-bajnokságra okvetlenül elmegy. Csík, Gróf, Lengyel, Erdélyi, Kőrösi, Zólyomi és Elmer. A héten még próbaverseny lesz.