1:0-ra kikaptak jéghokizóink az angoloktól, de továbbjutottunk

Zürich, február 5.
Vasárnap délután tartották meg a jéghoki világbajnokság mérkőzését Anglia és Magyarország válogatott csapata között. Kisiramú meccsen az angol válogatott 1:0 arányban győzött. A gólt az első részben Melnroy ütötte.

A magyar csapat megakadályozta az angolok további gólütését. Miután az angolok és a magyarok a belgákat megverték, mindketten bekerültek a középdöntőbe.

Basel, február 5.
A jégkorong-világbajnoki torna vasárnapi versenynapján. Kanada 4:0-ra győzött Lengyelország ellen. Harmadik 2:0, 1:0, 1:0. Az USA csapata ugyancsak 4:0-ra verte Finnország együttesét. Harmadok: 0:0, 1:0, 3:0.

Basel, február 4.
A jégkorong-világbajnokságon szombaton este az Észak-amerikai Egyesült Államok csapata 8000 főnyi közönség előtt 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) arányban verte Németországot.

Zürichben 4000 főnyi közönség előtt Svájc 23:0 (7:0, 7:0, 9:0) arányú megsemmisítő győzelmet aratott Jugoszlávia ellen.