A római tárgyalások

Róma, szeptember 22.
(Német Távirati Iroda) A Duce vasárnap délben bucsulátogatáson fogadta Ribbentrop birodalmi külügyminisztert. A több mint egy óráig tartó szivélyes megbeszélésen Ciano gróf olasz külügyminiszter, valamint Mackensen nagykövet és Alfieri olasz nagykövet is résztvett.
(MTI.)

Róma, szeptember 22.
(Német Távirati Iroda) Ribbentrop birodalmi külügyminiszterrel vasárnap délután kevéssel 6 óra előtt hagyta el különvonatán az olasz fővárost, hogy Berlinbe visszatérjen. A Führer kiküldöttjéért Ciano gróf külügyminiszter ment a Villa Madamába és innen a pályaudvarra kisérte. A német és olasz zászlókkal diszitett több kilométer hosszu utvonalon Róma lakossága sűrű sorfalat alkotott és a két szövetséges állam elhaladó külügyminiszterét minduntalan felhangzó kiáltásokkal éltette. (MTI)

Róma, szeptember 22.

(Stefani.) Ribbentrop német birodalmi külügyminiszter 12 óra 30 perckor Ciano gróf kiséretében a Palazzo Veneziába ment, hogy bucsut vegyen a Ducetól.

Ribbentrop külügyminiszter 13 óra 30 perckor zártkörü villásreggelin vett részt a Golf-Körben, majd 18 órakor elhagyta Rómát, hogy hazatérjen Németországba. (MTI.)

A német sajtó a római tárgyalásokról
Berlin, szeptember 22.
(Német Távirati Iroda.) Vezető német lapok megállapitják, hogy a római megbeszélések alapossága és szivélyessége a végtelenségig fokozta a Nagybritanniában uralkodó politikai kaszt idegességét és a legkülönbözőbb találgatásokra adott okot arról, amit Londonban „ a szerepek megosztásának” neveztek.

Churchill urnak és embereinek azzal a megállapitással is megkönnyithetjük a jövőjükre vonatkozó jósolgatást - irja a Berliner Börschen-Zeitung -, hogy ahhoz a feladathoz, amelynek végrehajtását a tengelyhatalmak maguk elé célként kitüzték, hozzátartozik a versaillersi salak kitakaritása Európából és a katonai leszámolás Angliával. Olyan folyamat, amelynek sikere felől nincs többé kétség.

A lap a továbbiakban hangsulyozza, hogy az olaszok fölényben vannak az egész Földközi-tengeren.

Amig a Themse partján rejtvényeket fejtenek, Rómában döntéseket hoznak és Németország és Olaszország cselekszik a csatatereke, mind szárazföldön, mind tengeren, mind levegőben. (MTI.)