A vidéki atléták domináltak az ifjúsági bajnokságokon

A MASZ rendezésében a MAC margitszigeti pályáján kerültek lebonyolításra, az 1943. évi országos ifjúsági atlétikai bajnokságok. Kár, hogy az idő nem kedvezett, mert mind a két nap alkalmával erős szél fújt. A szél erősen befolyásolta a versenyzőket, ami az elért eredményeken erősen meglátszott. De ugyanennek tudható be az is, hogy csak kisszámú néző volt a nézőtéren.

A két versenynapon Barta, Papp, Kovács, Feledi, Klics, Gáspár és Tompai mutattak jó formát utóbbi északkerületi csúcsot javított. A tavalyi bajnokok közül csak Barta, Feledi és Klics 100, 200 és 800 méteren, illetve diszkoszvetésben - tudta megvédeni bajnokságát. A közönség különösen a Szolnoki Bartát és a salgótarjáni Feledit ünnepelte kettős győzelmeik után. A verseny legszebb száma volt, Feledinek 1500 méteres futása. Az eredmény északkeleti csúcs.

Az FTC három bajnokságot nyert, a Szolnoki MÁV és a Salgótarjáni S. E. pedig kettőt-kettőt. A többi bajnokságokon az UTE, ETO, SOSE, Testvériség, MPeTSE, PEAC, SSE, KasLE, PEAC és a BMÁV osztoztak. A statisztika szerint tehát a vidék ifjúsági sportja állandó fejlődést mutat, amivel a budapesti egyesületeknek, ha lépést akarnak tartani, számolniuk kell.

A „nagyok” meghívási versenyében Hidas kitűnő gátfutó ideje érdemel említést, Németvári tizenöt méteren aluli dobása elég volt a verseny megnyeréséhez. Várszegi javuló formát mutat. Gyurica még mindig rándulással küszködik. Leventének egyébként volt egy 773-as belépett ugrása is.

Nagy érdeklődéssel tekintett a közönség a Görkói-Marosi találkozó elé. Kettőjük harcából Görkói került ki győztesen, három méterrel, verte Marosit. A 4x100-as váltó Csányi, Szigetvári, Görkói, Pelsőczi összeállításban vette fel a versenyt a B.) válogatottal. Győzött az A.) csapat 42.5 el.

A rendezésről csak annyit árulunk el, hogy a méltatlankodó Tatár Istvántól egy alkalommal a következő kifakadást hallottuk: „Olyan lassan állítják fel a gátakat, hogy addig kinő az ember szakálla.” Ezen viszont a közönség jót nevetett és mindent megbocsátott - hiszen Tatárnak „közismert” szakálla van.