A 19 éves Pajor veretlenül nyerte meg a gyorskorcsolyázó bajnokságot

A gyorskorcsolyázó bajnokságot – mint az előrelátható volt – Pajor Kornél nyerte. Az első napon 600 méteren 47.2 mp-t futott. 3000 méteren; 5 p 26.3 mp kitűnő időt ért el. Vasárnap reggel alig lehetett a nagy ködtől tíz méternél tovább látni. A nehéz, fojtó levegő erősen befolyásolta a versenyzőket. A nagy köd miatt a futókat szinte csak akkor láthattuk, mikor előttünk siklottak el.

Először az 1500 méteres futásra került a sor. Elsőnek Bereknyey indul Szederkényivel. Ideje 2:36.2. A nagy ellenfelek Pajor és Kilián ezen a távon futnak együtt. Pajor a külső, Kilián pedig a belső pályáról indul. Az első körben együtt megy a két versenyző, de aztán érvényesül Pajor nagyobb tudása, jobb erőnléte és a 2:34.5 futó Kilián előtt 2:29.9-es idővel elsőnek fut be a célba.

Pajor ezzel már harmadik győzelmét aratta, viszont Kilián és Bereknyey között a második hely kérdése megint nyílt lett, mert Bereknyey 2:36.2 idejével harmadik lett, míg a negyedik helyet Petik foglalta el.

A kötelező félórás teaszünet után került a sor az utolsó futamra. Ebben a számban, 5000 méteren Pajor megszerzi a negyedik győzelmét is. Pajor Bereknyeyvel fut együtt, fokozatosan elhúz és a tizenkettedik körnél már fél pálya előnye van.

Utolsó körben hatalmas iramot diktál és a közel egy kör hátrányba kerülő Bereknyey mögött négy méterrel ér a célba. Ideje kitűnő: 8:49.6. Pajor elég frissen futott a célba, fáradtság alig látszik rajta. Jobb időre is képes lett volna, ha jobb beosztással fut.

Bereknyey 9:23.7 alatt futotta végig a távot. A fiatal versenyző ezzel az idővel, mind az 5000 méteren, mind a bajnokságban a második helyet megszerezte, mert Kilián 5000 méteren harmadik lett. Az ő ideje 9:30.2.

A bajnokságban az első négy helyezett szinte külön versenyt futott. 500 méteren Petik ugyancsak a hatodik helyet tudta megszerezni, de a többi három versenyszámban Pajor, Bereknyey, Kilián és Petik osztozott az első négy helyen.

Brechel a várakozásnak megfelelően szerepelt. Szederkényi, ha erőteljesebb edzést tart, jobb eredményt ért volna el. A kolozsvári versenyzők. Muzaffer és Nagy állóképessége nem elég jó még. Erre vezethető vissza, hogy a fordulókban lassítanak és ezzel értékes másodperceket vesztenek.