Befejeződött Budapest birkózó bajnokságának első része

Szépszámú nézőtábor gyönyörködött a birkózóbajnokságok döntőinek szép küzdelmeiben. Különösen a WMTK, MÁV Előre és a BSzKRt versenyzői dolgoztak nagy sikerrel, Riheczky MÁVAG, Bóbis távollétében biztosan nyerte meg nehézsúlyú bajnokságot, az új nehézsúlyú Gedeon (Debreceni VSE) ellen.

Ferenc (BSzKRt) volt a mezőnynek legjobbja, mégis második hellyel kellett megelégednie. Amint a csapatbajnokságokban, ahhoz hasonlóan ezúttal is zajongtak Pintér BVSC lepontozása miatt.

Részletes eredmények
:
Légsúly (görög-római): 1. Szilágyi MÁV Előre. 2. Bartha WMTK, 3. Bencze UTE.

Pehelysúly (szabadfogású): 1. Varga WMTK. 2-3. holtversenyben Hullai Kecskeméti TSE és Csánki Debreceni VSE.

Könnyűsúly (görög-római): 1. Fecske BSzKRt, 2. Pintér BVSC. 3. Káli L. WMTK.

Váltósúly (szabadfogású): Hunyadvári WMTK. 2. Ferenc BSzKRt. 3. Káli B. WMTK.

Középsúly (görög-római): 1. Nagy K. WMTK. 2. Czuczi WMTK. 3. Balogh WMTK.

Félnehézsúly (szabadfogású): 1. Kovács Gy. MÁV Előre, 2. Szalisznyó Ceglédi MOVE. 3. Mángó WMTK.

Nehézsúly (görög-római): 1. Riheczky MÁVAG. 2. Gedeon Debreceni VSE. 3. Sárdy MÁV Előre.

Sepsy János a Postás SE szakosztályának vezetője:
- Szép bajnoki küzdelmek során a győztesek és helyezettek szép munkáján kívül legjobban a vidéki birkózók előretörésének örülök, ami bizonysága annak, hogy ez a szép magyar sport az egész ország területén igen nagy népszerűségnek és elterjedtségének örvend.

Jövő vasárnap, 26-án kezdődnek a bajnokság második részének előmérkőzései. Négy súlycsoport szabadfogású, a három súlycsoportban görög-római módra csapnak össze bajnokjelöltjeink. A döntőkre április 2-án kerül sor.