Németh Béla és a MAC nagy diadala a budapesti mezei futóbajnokságban

Vasárnap délelőtt rendezték a Margitszigeten a Budapest-kerületi mezei futóbajnokságot. Derűs, napsütéses időben, de hideg, kellemetlen szélben futották a versenyt, amely izgalmas, színvonalas küzdelmet hozott, de amelynek volt egy szépséghibája is: a rendezőség nem állt mindenben feladata magaslatán. Későn kezdtek, a táv körül is zavarok voltak és nem is volt elég pályabíró.

Az ifjúsági versenyen a újpesti Bácsfalvi nagy fölénnyel győzött, az ifi-csapatversenynek azonban volt egy meglepetése: a BEAC alaposan megszorította a Törekvést.

A felnőttek kb. 6400 méteres versenyében Német és Kelen vívott nagy harcot. Úgyszólván végig Németh vezetett, de Kelen mindenütt ott volt a sarkában és csak a végküzdelemben maradt le ellenfelétől. A harmadik helyért is nagy küzdelem folyt és a végig harmadiknak futó Kővári csak a célegyenes bejáratánál engedte át helyét a frissebben futó Híresnek.

A verseny eredményei:
Ifjúsági bajnok: Bácsfalvi UTE 10.54.6. 2. Jeszenszky UTE 10:57.2. 3. Ormai BEAC.
Csapatban: 1. Törekvés 49 pont. 2. BEAC 3. UTE.

Felnőtt bajnok: Németh MAC 2. Kelen 19.16, 3. Híres UTE 19.34. 4. Izsóf MAC. 5. Gyergyói, 6. Kővári (Törekvés).
Csapatban: 1. MAC 27 pont. 2. UTE. 3. BBTE. 4 Törekvés.