Az olasz nép nem akarta a háborút, de emelt fővel vállalja

Velence, június 11.
Olaszország hadbalépésének negyedik évfordulóját a „köztársasági tengerészet napja” keretében ünneplik meg. A lapok hangsúlyozzák, hogy a háború többszázezer halottja s az olasz városok szétrombolása csak megerősíti az olasz népet abban, hogy történelmének a legsúlyosabb harcát győzelmesen fejezze be. (TE.)

Farinacci miniszter az olasz hadbalépés negyedik évfordulója alkalmából megállapítja, hogy az olasz nép nem akarta ezt a háborút, de emeltfővel vállalta a harcot és vállalja most is. Mussolini békevágyában senki sem kételkedhetett, ezt az elgondolást azonban az angolszászok meghiúsították. (MTI)

Berlin, június 11.
A Berliner Börsenzeitung utal arra, hogy Olaszország négy évvel ezelőtt vállat kötelezettségi teljesítésére lépett háborúba. Amikor Itália az ellenséget ma saját országában látja, meg kell állapítani, hogy az amit Olaszország ma elvisel, annak az egyezménynek a következménye, amelyet a fasizmus kötött egy uralkodóházzal, amelyet pusztán az önzés, az opportunizmus és az intrika jellemez. Mussolini Olaszországa nagy erőfeszítések között tisztult meg az árulóktól, szabotálóktól és lagymatagoktól, hogy ismét elfoglalja helyét a harcoló német szövetséges oldalán és bizonyos, hogy csak ez az Olaszország számít majd a történelemben. (MTI)

Bonomi új délolaszországi miniszterelnököt a Wilhelmstrasse szóvivője olasz Kerenszkinek minősítette. Berlini vélemény szerint figyelemreméltó, hogy a kormányt nem királyra, hanem Olaszországra esketik fel. Figyelemreméltó továbbá, hogy a kommunisták a fölmüvelési tárcával kulcspoziciót szereztek maguknak és Bullo kommunista miniszter a földmüvelésügyi minisztériumot kolhosz-minisztériummá teszi. (NST)