Az apjáért

Budapesten egy fiatal másodéves egyetemi tanuló, Erhardt József az utczán ötször rálőtt egy nagy gyár vezető tisztviselőjére, Glazer Gyulára s hogy meg nem ölte, csak véletlen.

Kétségbeesett tettét a merénylő ifju azért követte el, mert a férfit,a ki ellen tört, édesapja romlásával, magának. éhező testvéreinek nyomorúságával okolta.

Glázer Gyula a Schlick-féle vasgyár fő tisztviselője az öreg Erhardtot valami szabálytalanságért az állásából elbocsátotta és a fiu előadása szerint, ő volt az, a ki megakadályozta azt is, hogy az állását veszített ember másutt kapjon hivatalt, munkát magának, családjának kenyeret. Ez keserítette el a fiut, ez kergette a rettenetes szándékig, hogy életet oltson, gyilkosságot kövessen el.

Április 6-ikán délben, mikor Glázer lakásából hivatalba akart menni, Erhardt József már a lakás kapujánál várta, és rálőtt, de nem talált és Glázer futni kezdett. A többi lövés is csak téli ruháját érte. E közben a lövöldözőt ártalmatlanná tették és bekísérték a rendőrségre, onnan pedig a törvényszékhez.