Magyarország gyalogló-bajnoksága

F. hó 9-én rendezte az Aradi Athlétikai Club a MASz, engedélyéből Magyarország 30 km-es gyaloglási bajnokságát. A nagy tevékenységet kifejtő, ügybuzgó vidéki egyesület e verseny kiírásával és mintaszerű keresztülvitelével újabb érdemeket szerzett a magyar sport körül, melynek egyik legerősebb támasza.

A verseny meglepetéssel végződött. Indult Stantics György, Sorgó Miklós, mind a kettő gyalogló-sportunk régi eredményes művelője, sok bajnoki verseny győztese és ismételt rekorder, de a győzelem nem nekik jutott, hanem egy újabb erőnek, kinek e bajnokság ha nem is első szereplése, de első győzelme volt. Pető Márton, a MAC. tagja lett a bajnok, aki igen szép időben tette meg a távot, közbeneső idei is jók, 20 km.-es eredménye pedig különös figyelemre méltó.