F.T.C.-Slavia 5:5

Kezdés után F.T.C. egymásután két kornert, majd goalt ért el, melyet azután a Slavia csakhamar kiegyenlít, sőt büntető rugás révén nemsokára megszerzi a vezetést is. A cseh kapuvéd hibájából a magyarok is kiegyenlítik az eredményt, majd pedig a félidő végén még egy goalt és így a vezetést (3:2) szerzik meg.

A második félidőben a F.T.C. az első perczben már goalhoz jut s kevéssel utóbb büntető rugás révén már ötre szaporítja goaljainak számát. Már mindenki a magyarok fölényes győzelmét reméli, de a csehek, daczára annak, hogy a bíró egy játékosukat kiállítja, erős támadásba mennek át és goalt lőnek, majd 11 méteres büntető rugáshoz jutnak és ezáltal 4:5 eredményre javítják állásukat. A bíró most a F.T.C.-nak ítél büntető rugást, a csehek azonban ezt nem hajlandók akczeptálni és kivonulással fenyegetődznek, amit meg is kísérelnek, de azután mégis tovább játszanak és a match végén meg egy goalt rugnak s ezzel kiegyenlítik az eredményt.

A mérkőzést Herczog Ede (M.T.K.) erélyesen és pártatlanul vezette.