A „Purgó”

Öt betű az egész, de a szó maga már oly elterjedt fogalom azok előtt, akik nemcsak elméleti sarkigazságnak tartják azt a tételt, hogy az egészség a legdrágább kincs és Istennek meg nem hálálható jótéteménye – hanem egész életükön vörös fonál gyanánt végighuzódó szigoru életszabálynak, melyből egy jottát sem engednek.

De hát sokat irhatnánk erről, azonban a mi kedves olvasóközönségünk körülbelül tudja is az ily fontos életszabályokat.
Hiszen a rendkivüli közkedveltségnek örvendő állandó mellékletünk, a *Nő, mint háziorvos* évek óta szakértő tanácsokkal látja el olvasóinkat, miképen vigyázzanak egészségükre. Ez alkalommal a gyakorlati életben követendő irányra akartuk olvasóink szives figyelmét irányitani, s reméljük, nem teszünk felesleges munkát vele, ha bemutatjuk képekben is a Purgónak, ennek az amerikai módon rohamosan világeseménynyé fejlődött, nagyszerű gyógyszernek gyártását és elterjedését.

Ezek a képek világosan mutatják, hogy nemcsak névleg vagyunk kulturállam, hanem tényleg is, miután az itt bemutatott monumentális vállalat eddig még sohasem tapasztalt rendkívüli sikert tudott elérni egy kincseket érő piczinyke czikk segélyével. 

Nagynevű tudósunk, dr. Vámossy Zoltán egyetemi tanár fedezte fel a Purgót egészen véletlenül. Hatószerét ugyanis előbb a törköly borok denaturálására használták. A földmivelésügyi kormány azonban aggodalmaskodván, hogy az igy preperált borok nem-e egészségellenesek, a tud.- egyetem tudós tanárát, dr. Vámossy Zoltánt bizta meg ezen kérdés tisztázásával.

Ekkor jött rá Vámossy, hogy a Purgó bámulatosan enyhe hatású hashajtó, s hogy még a legnagyobb adagok is a legérzékenyebb egyéneknél, továbbá ágyban fekvő sulyos betegeknél is, ideálisan enyhe hatást idéztek elő. Ezen hatás teljesen ugyanazon eredményt éri el, mint a kellemetlen izű keserüvizek, és keserüsók, miért is a Purgó megbecsülhetetlen.

Már kétnapos csecsemők is használhatják e világhirüvé fejlődött szert s nincs már semmi szükség reá, hogy a szenvedő emberiség riczinussal s bécsi itallal kinozza magát.