Magyar sikerek a berlini athletikai versenyen

Berlin, 1907. jun.16.

A „Komet” vasárnapi versenyén a MAC. kiküldött athlétái fényes sikert arattak, amelynek minden magyar sportember csak örülhet, mert a három nagytehetségű athléta szereplése valóban kitűnő világításba helyezi a magyar sportnak fejlettségét és fajunknak a sportbeli rátermettségét. Mudin István a diszkoszvetésben 36 m. 40 cm.-el és gerelyvetésben (svédgerely) 50 m. 6 cm.-el győzött.

Medgyessy Iván a távolugrásban 6 m. 46 cm.-el első lett. Kiss Imre magyar bajnok pedig valóságos szenzácziót keltett 3 m. 21 cm.-es rudugrásával, melyet fölényesen meg is nyert. Mudin István még az olympiai pentatlon mintájára rendezett versenyben és a magasugrásban lett második. A magyar athlétákat Muzsa Gyula orsz. képviselő vezette, ki előtt a berlini sportkörök hízelgő szavakban adtak kifejezést dicséretüknek a magyar athletika fejlettségéről.