Fővárosi Kerékpár Egylet pályaversenye

Fővárosi Kerékpár Egylet pályaversenye. Nagy érdeklődés közepette rendezte a FővKE. augusztus hó 4-én második pályaversenyét belépő-díj nélkül, csupán a műsor szolgált belépőjegyül, melynek jelentősebb versenyszámai vonzottak ki rengeteg közönséget a versenypályát körülfogó nézőtérre. A versenyen résztvettek kerékpáros egyleteink legkiválóbb menői, kik a 8000-nyi nézőközönségnek tetszése és buzdítása mellett jutottak győzelemhez. Ezen verseny eredménye fényesen beigazolta a föltevést, hogy a pályaversenyek rendezésében a FővK Egyleté az elsőség.

A nap jelentősebb versenyszámainak főfutama a Király-díj volt, melyet szép küzdelem után Frisch Márton (FővKE.) nyert meg egy fél kerékhosszal Püspöky Sándor előtt. A versenyfeltételen kitűzött 25 km. távverseny helyett akadályverseny lett kihírdetve, melyet a közönség zajos ováczióban részesített és lefolyása nagy derültséget keltett. A verseny általános elismerő tetszés mellett Bakanek János, a CsKK. tagja nyerte meg.