Megalakul az MTK labdarúgó szakosztálya

Az MTK, a Magyar Testgyakorlók Köre a magyar sport egyik legrégebben alapított egyesülete. Már az egyesület névválasztása is rendkívülinek számított a maga korában. Az 1900-as években létrejött egyesületek német és angol mintára idegenszavakat használtak nevük megalkotásánál. Az MTK nevében szerepeltek először a Testgyakorlók ill. Köre, azaz magyar szavak.

Az egyesület létrejöttét az indukálta, hogy a Nemzeti Torna Egylet nem adott teret sportolóinak az atlétikában ill. a főként zsidó származású fiataloknak nem volt esélyük arra, hogy belépjenek a keresztény és arisztokratikus szellemiségű Magyar Athletikai Clubba.

Az alapításról és a kezdetekről ezt olvashatjuk a klub honlapján: „A Magyar Testgyakorlók Köre alakuló közgyűlésére 1888. november 16-án került sor egy budapesti kávézóban. Az alapító tagok a magyar arisztokrácia és a zsidó polgárság köréből kerültek ki. A feljegyzések Donáth Sándor, Horner Ármin, Klauber Izidór, Kohn Arnold, Leitner Ármin, László Lajos, Müller Dávid, Sachs Lipót, Szekrényessy Kálmán, Tóth Lajos, valamint id. Weisz Dezső nevét őrizték meg az utókornak. Titkárnak Donáth Sándort választották.

A labdarúgó szakosztály megalakítására a szervezetszerű magyar labdarúgás beindulásával egyidőben, 1901. március 12-én került sor. Az első nyilvános meccsét az MTK 1901. október 20-án a BTC III-IV. vegyes csapatával játszotta, aminek eredménye 0:0 lett. A klubot az 1902-es bajnoki idényben a II. osztályba sorolták be, ahol második lett a Postás mögött.”