Országuti nyílt kerékpárverseny

A Kitartás Kerékpár Kör szeptember 27-én rendezte óriási érdeklődés mellett 50, 30 és 20 kilométeres országuti versenyét, melynek legérdekesebb száma a főverseny volt. Pontban 1/2 2-kor startolnak. Baráth, Bakanek, Vass Elemér, Müller, Kálló, Gröger, kik az Ilonáig együtt haladtak, itt Müller szökési kísérletet tett, mely kudarczot vallott s Bakanek és Müller közt bukást idézett elő s Bakanek a versenyt feladta.

A küzdelem legszebb része a 14 km.-es kőtől visszafelé volt, itt Müller 200 méterrel jön Vass Elemér előtt, utóbbi Czinkotán behozza Müller előnyét, így haladnak a 13-as kőig, hol Müller ujolag szökni akar, de itt nem sikerül, s mindketten lassu tempóban haladnak, erőt gyüjtve a végküzdelemre.

Legnagyobb meglepetésünkre a 12 km.-es kőnél Baráth és Kálló, kik jó 1/2 km.-rel lemaradtak, utólérik őket és így haladnak együtt a czinkotai nagyitczéig, hol Vass Elemér spurtba fog, rögtön utána a többiek, a czél előtt erős küzdelem fejlődik ki, melyből Baráth Ödön, Kálló előtt kerül ki győztesként.

Meg kell emlékeznünk Baráth és Kálló remek formájáról, kik emberfeletti munkát végeztek, hogy óriási hátrányukat behozzák, ami nemcsak hogy sikerült is nekik, hanem meg is teremte fáradságuk gyümölcsét. Kálló Kristóf szorgalmas tréninggel, szolíd életmóddal, mai formája után ítélve, jövőre országuton első klasszismenő lesz. Tóth Gyula, a starttól megkésve, versenyen kívül indult s a távot 1 óra 40 percz alatt tette meg(!)

A 30 km.-es versenyt Henzsely János VKK. nyerte, a 20 km.-es versenynek Niederreiter István (Turul) lett a győztese.

Elismeréssel adózunk a Kitartás K. Kör vezetőségének, hogy szerény anyagi viszonyai daczára versenyt ily fényesen díjazta.

Részletes eredmény a következő:

50 km.-es főverseny.
1. Baráth Ödön (Vándorkedv) 1 ó. 43 p. 17 mp.
2. Kálló Kristóf (Jóbarát) 1 ó. 43 p. 19 mp.
3. Müller István (Csillag) 1 ó. 43 p. 30 mp.
4. Vass Elemér (Vándorkedv) 1 ó. 43 p. 32 mp.
5. Gröger K. (R. Szt.-Mihály) 1 ó. 43 p. 35 mp.
Tóth Gyula (R. Szt.-Mihály) versenyen kívül indult, a távot 1 óra 40 p. alatt tette meg.