Magyarország 1909. évi sulyemelés bajnoksága

Győztes: Pető Pál (MTK. )

A Magyar Athletikai Szövetség mult vasárnap megrendezte 1909. évi sulyemelőbajnokságot. A bajnokság győztese Pető Pál, a Magyar Testgyakorlók Köre fiatal tagja lett, aki világhírü mestere Weisz Richárd keze alatt elsőrangu erővel nőtte ki magát.

A verseny többi résztvevői közül különösen a második helyezett fiatal Wellischt kell dicsérőleg emítenünk, aki remek technikával emel. A bajnokság harmadik helyezettje, Dörflinder Gyula, régi rutinos sulyemelő, nagy hibája, hogy lábtechnikája egyáltalában nincsen.

A Törekvés Sport-Egylet egyidőben rendezte két sulyemelő versenyszámát, a 30 kgr.-os junior kitartó- és 50 kgr.-os szenior kitartó-emelést. A 30 kgr.-os junior versenyt Téger József, a Törekvés kitünő könnyüsulyu birkózója nyerte, míg az 50 kgr.-os versenyben Dörflinger lett az első.