1931 | Július

Körnig 10.5 mp-t futott 100 méteren!

Szepes győzelme Berlinben

Berlin, július 26.
Az eiskampi új sportpályán közel 15.000 főnyi közönség előtt bonyolították le az SCC nemzetközi atletikai versenyét. Az érdeklődés középpontjában az 1000 m.-es síkfutás állott, amely versenyben Ladoumegue, Sera Martin, Peltzer dr. és az amerikai Cobb találkozott.

A mezőny a célegyenesig együtt volt, itt Ladoumegue hirtelen megszökött, 15 m. előnyre tett szert. A meglepett Peltzer ebből csak 9 m-t tudott ledolgozni és második lett Ladoumegue mögött, aki kitűnő idővel, 2 p. 25.3 mp.-cel lett első. 2. Peltzer 2 p. 25.8 mp. 3. Cobb (USA) 2 p. 29.2 mp. 4. Sera Martin és Wichmann 2 p. 29.4 mp.

A 100 m-es síkfutást Körnig nyerte 10.5 mp.-cel! a holland Berger. Anglia bajnoka ellen, aki 10.7 mp.-et futott. 3. Eugel (Csehszlovákia) 10.8 mp.

A 400 m-es síkfutást Warner (USA) nyerte 49.4 mp.-cel. 2. Dietrich 31.4 mp.

A gerelyvetésben starthoz állott Szepes és 61.33 méterrel győzött Fritz előtt, aki 58.60 m.-t dobott.