1906 | Szeptember

A fiumei uszóverseny

A Fiumei A. C. Cantridán rendezett nemzetközi uszóversenye szintén a siker jegyében folyt le. Az Abbáziában tartott uszóversenynek méltó folytatásán a magyar uszók több sikerrel szerepeltek a bécsi uszókkal szemben. Bruckner ez alkalommal revanche-ot vehetett volna Scheffen, Quarnero 1/2 ang. mérföldes bajnokságában, de az előző napi erős uszás annyira kimerítette, hogy lemondott e találkozásról. Scheffel szemben azonban Hajós próbálkozott, kit a magyar osztrák bajnok 28 yarddal maga mögött hagyott.

Bruckner ellenben nagy fölénynyel nyerte a 220 yardos főversenyt Mayer ellenében, míg a 440 yardos versenyben Zachárt szorította le kemény küzdelem után a második helyre Zachár megnyerte a fürdőigazgatósági díjat 100 yardon Dürr és Mayer ellen, ifj. Rady pedig a 100 yardos handicapben győzött. A seniorok versenyében Hajós Miklós verte le az abbáziai szenior-verseny győztesét, Hendi Kornél pedig ferde uszásával vereséget szenvedett. Kankovszky Arthur könnyű győzelmet aratott egyetlen ellenfelén a buváruszásban. – A verseny sima lefolyását a Fiumei Athletikai Club jeles rendező gárdája nagy előkészülettel és körültekintéssel már előre biztosította.