1931 | December

BKE – Deutscher E.H.G. Prag 2:0

A BKE jéghokkistái gyenge játékkal 2:0-ra verték a csapatát

Nem érdeklődik a közönség a jéghokki iránt

Az első idei budapesti nemzetközi jéghokki mérkőzések alig vonzottak közönséget. Kevés volt a néző a szombati FTC – Deutscher EHG Prag mérkőzésen és vasárnap este, amikor a BKE volt a prágai németek ellenfele, akkor is csak 200 néző volt jelen.

Szombaton az FTC fiatal csapata 6:1 arányú szép győzelmet aratott a gyönge játékerőt képviselő prágaiak ellen. Annál nagyobb föltünést keltett, hogy vasárnap. A BKE bajnokcsapata színtelen, rossz játékkal csak 2:0(0:0, 2:0, 0:0) arányban tudott győzni.

A BKE sokszor csak durvasággal pótolta hiányos tudását. A csapat, úgy látszik, még nincs formában. Dr. Lator Géza bíráskodása mellett kezdődik a játék a városligeti nagyjégen.

Jeney durvaságáért már az első percben bírói figyelmeztetésben részesül. A BKE állandóan támad, de a lövések vagy célt tévesztenek, vagy a jól védő Löwy állja útjukat. A harmad végén a bíró Bethlen grófot egy percre kiállítja.

A második harmadban végre „megtörik a jég” , a 17. percben Jeney gólhelyzetet készít elő Blazsejovszky számára, aki közelről gólt üt (1:0). Fél perccel később újra a DEHO kapujában van a korong. Jeney lövését Löwy kapus kiüti Blzsejovszky elé, aki behelyezi a második gólt (2:0).

A harmadik harmadban a magyar csatárok minden helyzetben rontanak. Az utolsó percben Weiner és a prágai Heinz II. összecsapnak és az utóbbit kiviszik a pályáról. Heinz I. lövését Marx a gólvonalon fogta, a bíró azonban nem ítélt gólt.