1934 | Augusztus

A vihart és a hullámokat is legyőzték a Balaton-úszók

Vasárnap délután Gyóji Miklós és Csányi Boriska nyerte a Balaton 2 km-es úszóbajnokságát

Siófok, augusztus 12.
Vasárnap reggel ostromlott várhoz hasonlított a déli pályaudvar. Cél: Siófok. A Magyar Úszó Egyesület különvonata olyan hosszú, mint a legnagyobb óriáskígyó. Érdekes az út a Balatonig. Mindenütt weekendházak, sátrak. Üdülnek a pestiek.

Amikor a vonat a Balaton partjához ér, még azok is, akik sokszor látták a Balatont, csodálkozva nézik az ezüst és zöld színekben pompázó magyar tengert.
- Jaj, de szép… gyönyörű…- hangzik fel mindenütt.

A különvonat utasait kellemetlen szél fogadja Siófokon, de senki sem riad vissza attól, hogy ne menjen ki a strandra. Itt valóságos bábeli zűrzavar uralkodik. Németek, osztrákok, délben pedig svájciak érkeznek külön autóbuszon. Ők is megnézik a strand bokszmeccset, amelynek érdekessége, hogy Szigeti, az Európa-bajnok összeveri Jelest, a BSK bajnokát.

Délután 3 órakor a mólóhoz tódul a tömeg. Innen indul a hajó ki a Balatonra s viszi a Balaton-bajnokság résztvevőit, valamint a közönséget. És amint elindul a hajó, kint, 2 km-nyire a parttól, megismerkedünk a balatoni viharral. Jobbra-balra dülöng a hajó, körülöttünk csónakok borulnak fel, itt-ott segélykiáltások hallatszanak, megindul a mentés, de komolyabb baja senkinek sem történik.

Start! Huszonnyolcan ugranak a vízbe, hogy két kilométert ússzanak, be a mólóig. Győztes Gyóji (UTE). A 2 km-es távot 30 p 20 mp-es idő alatt úszta meg. 2. Vojtek (BSE) 30 p 21 mp. 3. Jakab (UTE) 30 p 42 mp.

A csapatversenyben 1. UTE, 2. FTC, 3. MUE. A hölgyek versenyében az izmos sportlady, Csányi Boriska (FTC) a győztes. Ideje 37 p 24 mp. 2. Bábel Zsófi (FTC), 3. Fekete Médi (UTE). A csapatversenyt az FTC nyerte meg.

A nyeretlenek versenyében Szigeti II. (UTE) a győztes. A hajóról startolt 28 versenyző közül huszonkettő ért a célba. Két nő és négy férfi a versenyt feladta. Utána a Sió öblében tartották meg az úszóversenyt.

Kiemelkedő eredmények
:
100 m-es hölgy gyorsúszás: 1. Lenkei Magda 1 p 20 mp. 2. Kraszner, 3. Csukai.

Meglepetés a 100 m-es gyorsúszásban: Strausz (MUE) 1 p 01.2 mp idő alatt legyőzte Borost és Kánássyt. Az utóbbi kettő 1 p 04.8 mp időt ért el.

A 100 m-es mellúszásban a tolnai sólyom 1 p 26 mp idő alatt győzött. A 3x100 m-es gyorsúszó stafétának a BSE a győztese 4 p 24.2 mp idővel. Remek mókákat mutatott be a vízben Brém és Hídvéghy. A vízi kabaré szereplői sok tapsot kaptak.