1918 | Augusztus

Az OTE atletikaversenye

Szent István napján a jótékonyság szolgálatában rendezte az OTE atletikai versenyét a Margitszigeti sporttelepen. A 3000 főnyi előkelő, díszes közönség hálásan tapsolt a versenyek győzteseinek. A sikerült versenynek azonban voltak szépséghibát is. Elsősorban a diszkosz-, gerelyvetés ifjusági csapatversenyek.

Az ilyen versenyek tulhosszura nyulnak, tulságosan unalmasak és erősen próbára teszik a nézők türelmét. Másodsorban a verseny után következett ifjusági footballmérkőzés miatt a verseny befejezése ideges kapkodás volt, aminek eredményeképpen az utolsó számként szerepelt 200 méteres síkfutásnál be sem várták a versenyre jelentkezőket, hanem a starter elindította a mezőnyt azokkal, akik véletlenül kéznél voltak a benevezettek közül.

Jól futott Fényes az 1500 méteres előnyversenyben, Krepuska a 400 méteres junior síkfutásban.

Részletes eredmény:
100 m. síkfutás. 1. Krepuska Géza (MAC) 11. 4 mp. 2. Szluka Béla (MAC) 3. Szeless Pál (MAC) 3 m. könnyen nyerve. 1/4 m. harmadik 4 induló.

1500 m. síkfutás hcp.
1. Fényes Márton (MTE) 70 m.e. 4 p. 11.8 mp. 2. Krausz Béla (MTE) 95 m.e. 3. Zirner József (FTC) 110 m.e. 4. Grosz István (MTK) e.n. 23 m. nyerve. 3 m. harmadik. 4 m. negyedik. 9 induló.

Sulydobás hcp. 1. Radd Miklós (MAC) 85 cm. e. 10.61 m. 2. Szluka Béla (MAC) 220 cm.e. 10.51 m. 3. Árkossy Béla (FTC) 100 cm. e. 9.41 m. 5 induló.

400 m. junior síkfutás. 1. Krepuska Géza (MAC) 54 mp. 2. Kocsárdy Lajos (MTE) 3. Dávid János (OTE) 20 m. nyerve. 6 m. harmadik 4 induló.

200 m. síkfutás hcp.
1. Dávid János (OTE) 22 m.e. 23 mp. 2. Kocsárdy Lajos (MTK) 17 m.e. 3. Szücs József (MTE) 23 m.e. 2 méter a helyezettek között, 7 induló.