1923 | Április

A Magyar Hockey Club húsvétje

Első nap: MHC I. – Wiener Bewegungspieler 2:2.

Második nap: W. Bop. – MHC II. 2:0

Hokki sportunknak egyedüli, de méltó reprezentánsa, a MHC húsvétra a bécsi Bewegungspielerek csapatát hozta le ellenfélül két csapata részére. A klub első csapata méltóan állotta meg a helyét a küzdelemben, mert 1:0-ás félidő után 2:2 arányú döntetlent vívott a bécsi csapattal, a II. csapat azonban nem állta végig a harcot s 0:0-ás félidő után 2:0 arányú vereséget szenvedett.

Az első napon Heinrich Tibor szerzi meg a vezető gólt, amit a bécsiek a II. félidő elején kiegyenlítenek. Heinrich Antal leadásából Lator ismét gólt lő, amelyet az utolsó percben büntető ütésből egyenlítenek ki a bécsiek. A magyar csapatban gróf Révay, Várady, Heinrich Tibor és Lator dr. játéka tűnt ki.

Az élvezetes meccset előkelő közönség nézte végig, amelynek soraiban ott láttuk Bethlen István gróf miniszterelnököt Kónya Kálmán és Tolny meghatalmazott minisztereket, Heinrich Ferenc volt kereskedelemügyi minisztert stb.