1924 | December

A Corinthian-díj győztesei a Vasasok

Vasas - BEAC 2:1 (1:0)

Kezdés után azonnal a Vasasok támadnak. Az 5. percben Himmer kiszökik, lövése azonban célt téveszt. Ezután mindkét oldalon eredménytelen korner esik. A 17. percben Takáts szökteti Himmert, aki 5 méterről hibáz. Egy perc múlva Takáts erős lövését Gál szépen védi. A következő pillanatban Himmer lövése kapufát ér.

Változatos mezőnyjáték után Keicher 20 méterről védhetetlenül a kapuba talál. 1:0. A tempó ezután alábbhagy. A 12. percben Takáts bombalövését a kapus bravúrosan menti. A BEAC csatárok rendkívül agilisak, de gólképtelenek. Félidő: 1:0.

A második halftime első percében a Vasasok eredménytelen kornert érnek el. A piros-kékek fölénye mind erőteljesebb lesz. A 20. percben Takáts kézzel üti a labdát a gólba. A bíró természetesen nem ítéli meg. A 23. percben Ketchent a 16-os vonalon elgáncsolják. A szabadrúgást ő rúgja. A labdát Himmer 8 méternyire a kaputól elfogja és menthetetlenül belövi. 2:0. Két perc múlva a BEAC Kertész saroklövésével gólt ér el. 2:1.

A 27. percben Szentmiklóssyt a 16-os vonalon fölbuktatják. A megítélt szabadrúgást Szentmiklóssy a kapuvonalon elcsuszó Gál feje fölött a gólba vágja. 3:1. Tíz perccel később Takáts irtózatos erejű lövését Gál elvetéssel teszi ártalmatlanná. A BEAC-csatárok csak ritkán jutnak túl a félvonalon. A Vasasok támadásaival ért véget a mérkőzés 2:1 (1:0) arányban.