1924 | Május

Kehrling Béla nyerte Budapest lawn-tenisz bajnokságát

A női egyes elődöntőben Krencsey Mädy legyőzte Janottát. – Péteryné Várady Ili nyerte Budapest női egyes bajnokságát. – Holnap kerül a sor a férfi páros és a vegyes páros döntőjére.

Zsúfolásig megtelt tribünök előtt folytak le a vasárnapi küzdelmek a margitszigeti pályán és a versenyzők szebbnél-szebb mérkőzésekkel hálálták meg a nagy érdeklődést. Az előkelő közönség soraiban megjelent Bethlen miniszterelnök, Rakovszky belügyminiszter is.

A nap szenzációja a Krencsey Mädy - Janotta mérkőzés volt, amelyet az előbbi nyert meg mindvégig heves, rendkívül izgalmas, de nívós küzdelem után. Kehrling ezúttal is szokott fényes formáját játszotta ki és a bajnokságot biztos fölénnyel nyerte meg. Péteryné Váradi Ili Krencsey Mädyt 7:5-re verte az első szettben, amire az utóbbi feladta a versenyt.

A részletes eredmények a következők:
Férfi egyes Budapest bajnokságáért.

Bartus-Darvay 1:6, 6:4, 6:2, Takáts-Kelemen 6:3, 4:6, 7:7 Utóbbi feladta, Takáts-Bartus 6:3, 6:2, Göncz-Hegyessy 6:0, 6:2, Kehrling-Takáts 6:3, 6:0, 6:3. Kehrling-Gönc 6:2, 6:4, 6:4, A férfi egyes bajnokságot Kehrling nyerte.

Férfi egyes a margitszigeti díjért.

Kalledey-Révay gróf 8:10, 6:4, 6:4. Göncz-Sauer 6:1. 6:0, Pétery-Vásárhelyi 6:2, 6:1. Pétery-Rausch 6:2, 6:3. Fittler-Petri 7:5, 6:3, Kelemen-Rosmanich 6:2, 7:5. – A küzdelmet hétfőn folytatják.

Női egyes budapesti bajnokságáért.

Oláhné-Karátsoniné 5:7, 6:4, 6:2, Krencsey-Mädy-Halassyné 6:2, 6:2, Péteryné Váradi Ili-Oláhné 6:1, 6:0, Krencsey Mädy-Janotta 3:6, 6:4, 7:5. A női egyes bajnokságot Péteryné Várady Ili nyerte.

Férfi páros Budapest bajnokságáért.

Fittler, Haupt Stummer br. – Oláh, Révay gróf, 1:6, 11:9, 6:4, Göncz, Takáts-Arató, Rozmanich 6:4, 6:2, Bayer, Rausch-Lamprecht, Wangel 6:1, 6:4, Fittler, Haupt-Stummer báró-Darvay, Váhl 13:11, 6:4, Lupu, Hegyessi-Dörner, Winter 7:5, 4:6, 6:3, Kehrling, Kelemen-Török, Petri 6:1, 6:1, Göncz, Takáts-Kalledey, Bartus 6:1, 6:2. Fittler, Haupt-Stummer báró-Bayer Rausch 6:3, 6:4. – A döntő mérkőzéseket holnap délután 5 és 6 óra között tartják meg.

Vegyes páros Budapest bajnokságáért.

Haupt-Stummer, Péteryné Váradi Ily-Dörner, Okagyekné 6:1, 6:0, Hallay, Hallayné-Bukovinszky, Kovács 6:1, 9:7. Révay gróf, Kertész – Vásárhelyi, Lichteneckertné 6:2, 6:8, 6:2, Hegyessy, Schréderné-Darvay, Winterné 6:1, 0:6, 6:4. Marossi, Pikkerné-Winter, Baitroch 6:3, 6:2 Kiss, Szaplonczayné-Hallay-házaspár 7:5, 11:9. Jakoby-Dériné-Révay gróf, Kertész 6:0, 6:4 – A mérkőzéseket holnap folytatják.

Kehrling, Budapest bajnoka szervíroz Várady Ili női bajnok Gönz Lajos, a bajnokság második helyezettje Oláh Aladárné Schréderné Kelemen és Kehrling a férfi páros győztese A teniszverseny nézői